Idealny prezent na 18 urodziny – co wybrać?

0
957
prezent na 18, prezent dla 18 latka, jaki prezent na 18, co dać na 18, pomysły na prezent na 18, 18tka co dać, co dla dziewczyny na 18tkę, co dla chłopaka na 18tkę
fot. pexels.com

Poszukując doskonałego pomysłu na 18 urodziny warto zwrócić uwagę na różne kwestie z tym związane. Jedną z nich jest oczywiście osoba, dla której dzień ten będzie wkroczeniem w pełnoletniość. Co innego kupimy koleżance, a co innego chrześniakowi. Warto popatrzeć na hobby lub zainteresowania przyszłego 18-latka, a może jego nawet wybór dalszej ścieżki życiowej. Prezent może być praktyczny, zabawny lub stanowić pewnego rodzaju pamiątkę.

Praktyczny prezent

W przypadku poszukiwania prezentu, który się ma charakteryzować pewną praktycznością, dobrym wyborem jest zegarek. Aktualnie istnieje olbrzymi wybór zegarków, które są nie tylko klasyczne, ale także warto zwrócić uwagę na popularne urządzenia typu Smart Watch, który ma zdecydowanie więcej funkcji i zapewnia dużą wygodę dla każdej osoby, a szczególnie dla młodego dorosłego. Jeżeli dodatkowo solenizant lubi aktywnie spędzać czas, to zdecydowanie wybór ten będzie strzałem w dziesiątkę. Wiele takich zegarków posiada funkcję mierzenia tętna, zapisywania tempa na przykład biegu lub innych dyscyplin sportowych.

Pamiątkowy prezent

Oryginalny prezent na 18-tkę może być idealnym pomysłem dla przyjaciółki lub przyjaciela. Taki upominek może stanowić przypomnienie o niesamowitych chwilach spędzonych razem. Tutaj warto pomyśleć na przykład o kolażu ze zdjęciami, które mają duże znaczenie dla danej relacji. Mogą to być także zdjęcia z dzieciństwa, jeżeli prezent będzie od kogoś z rodziny. 

W ramach pamiątkowych prezentów można oczywiście także postawić na takie, które pozostaną w pamięci na długi czas. Są to na przykład skok na bungee albo Escape Room. Dla chłopaka, który jest fanem motoryzacji, można na przykład zakupić jazdę szybkim sportowym samochodem. Dla dziewczyny z pewnością dobrym pomysłem będzie karnet do SPA i chwile relaksu dla siebie. 

Interesującym pomysłem, który z pewnością zapewni wiele śmiechu oraz być może także po latach wzruszeń, będzie nagranie na pendrive życzeń od znajomych. Można bez problemu aktualnie zmontować tego typu film, dzięki programom w Internecie. Taki pendrive będzie idealnie wyglądał w eleganckim pudełeczku.

prezent na 18, prezent dla 18 latka, jaki prezent na 18, co dać na 18, pomysły na prezent na 18, 18tka co dać, co dla dziewczyny na 18tkę, co dla chłopaka na 18tkę
fot. pexels.com

Dobrym prezentem będzie także wyjazd w nowe miejsce, jeśli solenizant bardzo lubi odwiedzać ciekawe miejsca i poznawać różne kultury. Można wówczas zorganizować wycieczkę-niespodziankę na weekend. Dzięki temu impreza urodzinowa będzie z pewnością niezapomniana.

Śmieszny prezent 

Oczywiście w Internecie można znaleźć bardzo dużo pomysłów na zabawny prezent, który z pewnością ucieszy każdego nastolatka. Wiele jest różnego rodzaju zabawnych plakatów, kubków, koszulek ze śmiesznymi hasłami. Ale także ciekawym pomysłem będzie na przykład zakup planszówki imprezowej, która może dobrze zintegrować na imprezie urodzinowej osoby, które się nie znają. Ciekawym pomysłem będzie także podejście z nieco innej strony. Być może nastolatek jest fanem szachów i dobrym pomysłem będzie zakup eleganckiej szachownicy?

Prezent nieco poważniejszy

Jeżeli solenizantem jest Twój chrześniak lub syn, córka, to na pewno chcesz wybrać coś, co będzie wyjątkowe. Najprostszym sposobem na to, aby wybrać idealny prezent, będzie zapytanie wprost, co chciałby otrzymać. Gusty młodych osób się zmieniają bardzo szybko, więc często trudno jest trafić na przykład w konkretną ulubioną muzykę, albo książkę. Warto zatem zawsze podpytać wcześniej.

Innym pomysłem jest oczywiście wręczenie koperty z pieniędzmi. Jest to niekiedy chodzenie na łatwiznę, jednakże często pojawia się wśród prezentów od wujków, dziadków lub innych członków rodziny, szczególnie w przypadku upominków na święta lub komunię. Raczej żaden nastolatek nie będzie narzekał na dodatkową gotówkę, którą będzie mógł przeznaczyć na swój wymarzony prezent, coś o czym faktycznie marzy. Często solenizanci wydają te pieniądze na przykład na kurs prawa jazdy, albo na pierwsze auto, albo na profesjonalny aparat, jeśli ich pasją jest fotografia. 

prezent na 18, prezent dla 18 latka, jaki prezent na 18, co dać na 18, pomysły na prezent na 18, 18tka co dać, co dla dziewczyny na 18tkę, co dla chłopaka na 18tkę
fot. pexels.com

Ciekawą alternatywą jest także biżuteria, szczególnie złota lub srebrna. Z jednej strony będzie stanowić piękną, ponadczasową ozdobę, a z drugiej może stanowić pewnego rodzaju zabezpieczenie. Jak wiadomo złoto to pewna “waluta”, która wykazuje się taką samą wartością na przestrzeni wieków. Można tutaj także postawić na biżuterię, która jest personalizowana. Wtedy będzie stanowić także pewnego rodzaju pamiątkę dla solenizanta. 

Jak widać pomysłów jest bardzo dużo. Warto wybrać coś, co będzie stanowiło z jednej strony miłą niespodziankę, a z drugiej także super pamiątkę z tego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here