Jak dobrze dobierać kosmetyki do makijażu?

0
1834
Jak dobrze dobierać kosmetyki do makijażu

Dbanie o ciało staje się bardzo ważne, obecna cywilizacja i kultura bardzo duży nacisk kładzie na kult ciała oraz urody. Istnieją kanony piękna, które staramy się spełniać. W niektórych przypadkach możemy nieco przesadzać, ale dbanie o siebie jest bardzo dobrym sposobem na poprawienie sobie samooceny oraz nabycie pewności siebie.

Do podstawowych zabiegów, którym poddają się kobiety z całego świata należy robienie makijażu oraz chodzenie do fryzjera. Idealnie zrobiony makijaż jest bardzo ważny, musimy uważać ile nakładamy kosmetyków na twarz i jakiej są one jakości. Jeśli używamy nieodpowiednich kosmetyków możemy mieć problemy z cerą, wiele preparatów do pielęgnacji cery produkowanych jest w Chinach, dodawane są tam substancje, które mogą nas uczulać.

Dobre kosmetyki pozbawione są takich substancji, znajdziemy też takie preparaty, które mogą być wykonane jedynie z produktów pochodzenia naturalnego. Ważne jest to w przypadku kremów oraz podkładów i pudrów do twarzy. Na naszej twarzy występują pory, które mogą być zatykane przez większość kosmetyków, z tego właśnie względu musimy zadbać o to, aby nasza twarz była pielęgnowana preparatami właściwymi. Należy pamiętać, aby umiejętnie nakładać kosmetyki na twarz. Nikt nie chce przecież wyglądać, jakby dwa dni spędził na solarium opalając samą twarz. Podkład oraz puder nakłada się również na szyję oraz na dekolt, nie używamy zbyt ciemnych mazideł, unikamy też zbyt jasnych.

Nasza twarz może wyglądać wtedy trupio-biało. Czerwona szminka nie pasuje też każdej kobiecie, jeśli zauważymy aktorkę, która wspaniale wygląda w takim kolorze i zamarzymy kupić dla naszych ust ten odcień – przemyślmy to. Czerwień jest idealna dla brunetek, blondynki i rude mogą wyglądać nieciekawie. Róż należy nakładać w małych ilościach, używamy do tego specjalnego pędzla a nie waciku kosmetycznego. Waciki są dobre do zmywania makijażu, a nie do nakładania go na twarz.

Nakładając tusz do rzęs staramy się, aby każdy włosek został delikatnie pokryty mazidłem. Nie nakładamy grubej warstwy, gdyż wtedy nasze powieki są bardzo przerysowane, ciężkie i opadają pod ciężarem tuszu. Jeśli pragniemy mieć piękne i kręcone, długie rzęsy – zainwestujemy w przedłużanie rzęs metodą 1:1. Oznacza to, że pani kosmetyczka do każdego naszego włoska doczepi jeden sztuczny włosek. Takie rzęsy będą naszą ozdobą przez około miesiąc czasu, po tym okresie musimy zrobić korektę rzęs, ponieważ część z włosków wypadła. Należy pamiętać o dokładnym czesaniu rzęs specjalnymi szczoteczkami, zapobiega to nadmiernemu sklejaniu się włosków ze sobą oraz przedwczesnemu wypadaniu. Zabieg ten jest dość bezpieczny, ale nie wszystkie kobiety reagują na niego odpowiednio.

Wiele kobiet zmuszona jest dbać o brwi, można zrobić sobie makijaż permanentny, jeśli nasze włoski są bardzo rzadkie i osłabione. Zabieg przypomina trochę robienie tatuażu, jest bolesny. Kosmetyczka musi mieć wprawę w robieniu makijażu trwałego, nakładana jest maść z lidokainą, która delikatnie znieczula naszą skórę. Zbieg przeprowadzany jest w dwóch etapach, na początku robiony jest kontur. Dopiero przy korekcie następuje naniesienie odpowiedniego barwnika, dobór odcienia oraz dokładnego kształtu. Jeśli nie chcemy decydować się na makijaż stały możemy zakupić profesjonalne produkty do brwi, dzięki którym podkreślimy naturalny kształt. Należy nakładać pigment delikatnie, aby nie przesadzić i nie uzyskać efektu sztucznego i przerysowanego. Lepiej mieć niewyraźne brwi, niż zbyt mocne. Możemy stosować kredki, cienie lub specjalne tusze do rzęs.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułBiały kożuszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here