Jaką grę planszową kupić, aby rozkręcić każdą imprezę?

0
821
planszówki, gry imprezowe, gry planszowe na imprezę, gry planszowe na spotkanie rodzinne, jaką grę planszową wybrać, gry planszowe na spotkanie,
fot. pexels.com

Rodzinne imprezy z reguły opierają się na smacznym jedzeniu, które spożywamy siedząc przy stole. Niekończące się rozmowy to główna rozrywka podczas tego typu spotkań. A może by tak spróbować czegoś innego? Dobrym pomysłem na rozkręcenie każdej imprezy, nie tylko w gronie rodzinnym, są planszówki. Kiedyś kojarzyły się z nudą i grano w nie w przypadku braku innych rozrywek, natomiast teraz przeżywają swoje drugie życie. Większość z nich będzie doskonała zarówno dla starszych, jak i młodszych osób. 

Gry planszowe – na jakie okazje?

Planszówki to doskonały pomysł dla wszystkich. Grają w nie dorośli, młodzież, całe rodziny. Często takie spotkania odbywają się regularnie, gdy wybiera się jedną grę i jej poświęca cały wieczór. Jednakże, jak wiadomo, planszówki mogą stanowić także dodatek do spotkania zamiast głównej rozrywki. Czasami warto zaproponować grę w planszówki imprezowe, które sprawią, że każdy będzie się dobrze bawił, a także dowie się czegoś nowego o innych osobach. Doskonale sprawdzi się to, gdy poznaje się ze sobą całkowicie nowe towarzystwo, lub większość osób się nie zna ze sobą. Będzie to świetny sposób na przełamanie lodów.

Niektóre gry planszowe i imprezowe wymagają wielu godzin oraz dobrej znajomości zasad. Taka opcja zdecydowanie spodoba się osobom, które regularnie grają w planszówki i mają swoją ekipę, z którą mogą grać. Jest także wiele gier, które nie są zbyt skomplikowane i szybko da się wytłumaczyć ich zasady. Świetnie łączą towarzystwo i zapewniają dużo emocji! Jeśli mamy dość specyficzne grono znajomych, to być może dobrym pomysłem będzie także zorganizowanie turnieju szachowego, na odpowiedniej szachownicy.

planszówki, gry imprezowe, gry planszowe na imprezę, gry planszowe na spotkanie rodzinne, jaką grę planszową wybrać, gry planszowe na spotkanie,
fot. pexels.com

Najlepsze gry imprezowe

Jungle Speed

Jedną z gier, która stanowi świetną rozrywkę dla każdej osoby, niezależnie od wieku i zainteresowań, jest Jungle Speed. Wymaga jedynie nieco miejsca na stole i wytłumaczeniu podstawowych zasad. Jest to świetna pozycja, gdy chce się odrobinę zbliżyć do siebie imprezowiczów i mieć pewną odskocznię od długich rozmów. W grze tej znajduje się jedynie totem oraz karty. Liczy się w niej przede wszystkim refleks i spostrzegawczość. Gra jest bardzo prosta i dzięki temu będzie doskonale pasować do każdej imprezy. Będą się przy niej bawić świetnie zarówno najmłodsi jak i starsi. Co ciekawe, gra ta daje bardzo dużo możliwości do jej urozmaicenia. Totem nie musi stać konkretnie na środku – ciekawym pomysłem jest postawienie go na przykład w innym pokoju. Dzięki temu z pewnością nie będzie to zwykła gra, przy której się tylko siedzi. Zazna się także nieco więcej adrenaliny oraz rywalizacji.

Dixit

Kolejną grą, która stanowi z pewnością jedną z głównych wybór na imprezach, jest Dixit. Gra ta potrafi w oryginalny sposób przybliżyć do siebie grające w nią osoby i dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Jeśli ludzie, z którymi grasz, są otwarci i lubią wymyślać historie lub zabawne anegdoty, to z pewnością jest to gra dla was. Ta gra pozwala popuścić wodze fantazji, przede wszystkim dzięki pięknie przygotowanym kartom, które przedstawiają specyficzne rysunki. Im bardziej jest się kreatywnym, tym zdecydowanie ciekawiej ta gra wypada i stanowi bardzo dużą rozrywkę dla każdego. Zasady tej gry są bardzo proste i mogą się w nią bawić nawet najmłodsi. Wytłumaczenie zasad nie powinno przekroczyć 15 minut. 

Tajniacy

Grą, którą warto mieć w swoim domu na różne imprezy, to Tajniacy. Szczególnie jeśli jesteś fanem kalamburów lub szarad. Gra ta jest stricte zespołowa i polega na szyfrowaniu krótkich, zwięzłych komunikatów do reszty członków swojej drużyny. Na stole rozkłada się 25 haseł, które są ze sobą połączone w bardzo dziwny sposób, o którym wie tylko jedna osoba, która opowiada. Musi połączyć ze sobą konkretne frazy za pomocą jednego słowa. Wygrywa drużyna, która szybciej odgadnie wszystkie hasła. Brzmi prosto, acz takie łatwe wcale nie jest. Należy podawać skojarzenia tak, aby drużyna wiedziała, cóż się za nimi kryje. Może to być szczególnie zabawne wśród osób, które się mało znają. Z pewnością ta gra przybliży ich do siebie.

Jak wybierać imprezowe gry planszowe?

planszówki, gry imprezowe, gry planszowe na imprezę, gry planszowe na spotkanie rodzinne, jaką grę planszową wybrać, gry planszowe na spotkanie,
fot. pexels.com

Imprezowych gier jest całe mnóstwo. Warto wybierać je pod preferencje swoje jak i grupy, z którą będziemy grać. Dobrze też, gdy planszówka dopuszcza udział wielu osób, aby nie było sytuacji, że ktoś nie będzie mógł zagrać i zostanie mu jedynie obserwowanie. Istotne jest także, gdy gramy w gronie rodzinnym, aby rozgrywka była dopasowana także do najmłodszych, dając jednocześnie pole do popisu starszym. Warto zatem wcześniej zaopatrzyć się w kilka gier i, gdy impreza nie idzie w naszym wymarzonym kierunku, zaproponować pogranie w planszówki. Zadziała z pewnością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here