Liczy się pamięć, czyli jak wybrać pendrive na prezent?

0
860
pendrive, jak wybrać pendrive, pendrive na prezent, pendrive jako upominek, jak wybrać pendrive, uniwersalny prezent, prezent dla studenta, prezent dla informatyka, prezent dla szefa
fot. pixabay.com

Zbliżają się urodziny ważnej dla Ciebie osoby? Nie wiesz, co możesz jej podarować? Bardzo często dobrym pomysłem są te najprostsze rozwiązania i prezenty, które potencjalnie mogą spodobać się każdemu. Jednym z nich jest pendrive – w końcu kto nie chciałby mieć dodatkowej pewności przechowywania swoich danych na przenośnym urządzeniu? Ponadto często wiele osób korzysta z tego urządzenia w swojej pracy lub na uczelni i w szkole. Warto zatem zastanowić się, jaki dokładnie pendrive będzie doskonałym prezentem dla danej osoby.

Jaki pendrive nadaje się na prezent?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują pendrive w różnych kolorach oraz wzorach. Często można spotkać się z klasyką, jednak zdarzają się także typowe urządzenia na prezent, z grawerowanymi napisami lub śmiesznym cytatem. Ważne w przypadku kupowania pendrive’a na prezent jest to, żeby nie był zbyt prosty i zwyczajny. Liczy się w tym wypadku kreatywność. Warto zwrócić uwagę na różne wzory i kolory. Jeśli prezent jest dla osoby, która jest dla Ciebie dosyć bliska, typu brat lub koleżanka, to możesz zdecydować się na urządzenie o zaskakującym kształcie lub szalonych kolorach. W przypadku prezentu dla szefa, lepiej postawić na klasyczny, metalowy pendrive. 

Pojemność i bezpieczeństwo danych

Prz wybieraniu pendrive warto zwrócić uwagę także na jego pojemność. Jest to zdecydowanie najważniejszy parametr przy wyborze tego urządzenia. Obecnie można dostać w sklepach pendrive’y o pojemności od 2GB do aż 128 GB. Gadżety, które stanowią także pewnego rodzaju ozdobę, mają z reguły mniej miejsca na dane, do 32 GB. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na szybkość przetwarzania danych – zapisu oraz odczytu. Lepsze pendrive’y mają wydajność na poziomie nawet 20-35 MB/s dla odczytu i do 25MB dla zapisu. 

Dobrze jest sprawdzić, jak urządzenie jest wykonane. Głównym jego zadaniem jest w końcu ochrona ważnych danych – zdjęć lub dokumentów. Musi mieć zatem solidną obudowę, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto także zastanowić się nad wodoszczelnym urządzeniem, które jest chronione gumową obudową. 

Oryginalny kształt, czy bardziej szalony?

pendrive, jak wybrać pendrive, pendrive na prezent, pendrive jako upominek, jak wybrać pendrive, uniwersalny prezent, prezent dla studenta, prezent dla informatyka, prezent dla szefa
fot.pexels.com

Najprzyjemniejszą częścią wyboru tego urządzenia jest oczywiście kształt, który czyni go wyjątkowym. W sklepach internetowych można znaleźć duży wybór, często zaskakujących i nietuzinkowych przenośnych pamięci. Można zatem znaleźć pendrive w kształcie postaci z bajek lub z filmów, z dodatkiem skóry, w kształcie zapalniczki lub ciastek. Pendrive może stanowić także pewnego rodzaju biżuterię, na przykład mieć dodatek pięknego, ozdobnego serduszka lub być w kształcie bransoletki. Oczywiście można postawić także na pendrive z napisem lub imieniem właściciela lub typowe, klasyczne urządzenia wykonane z metalu i bardzo eleganckie. 

Dla kogo to dobry prezent?

Pendrive to dosyć uniwersalny prezent dla każdego i właściwie na każdą sytuację. Jednakże jest to upominek wprost stworzony dla osób, które pracują w IT. Z pewnością każdy programista lub informatyk ucieszy się z tego gadżetu, szczególnie jeśli będzie kreatywnie wykonany. Powinien być wówczas także bardzo pojemny, wszak pracownicy IT mają sporo rzeczy do przechowywania. Najbardziej praktyczne będzie urządzenie o pojemności minimum 64 GB

Jest to także dobry pomysł na prezent dla szefa, na przykład z okazji urodzin lub innej ważnej okazji. Szczególnie jeśli składacie się w kilka osób i szukacie pomysłu na dodatkowy prezent, który można dodać do tego głównego. Będzie on symboliczny i z pewnością się przyda każdemu biznesmenowi. Prezent ten powinien mieć wysoką jakość wykonania oraz elegancką oprawę wizualną. Jest to także świetny pomysł na upominek dla kolegi lub koleżanki z pracy. Może stanowić także swojego rodzaju powitanie nowej osoby  w firmie – wystarczy podarować jej pendrive z logo przedsiębiorstwa.

pendrive, jak wybrać pendrive, pendrive na prezent, pendrive jako upominek, jak wybrać pendrive, uniwersalny prezent, prezent dla studenta, prezent dla informatyka, prezent dla szefa
fot. pexels.com

Pendrive także przyda się z pewnością studentom. W końcu często zmuszeni są do drukowania różnego rodzaju materiałów na studia i wówczas najlepiej sprawdza się przechowywanie tego typu danych na przenośnym urządzeniu. Można wówczas bez problemu wybrać się do ksero i wydrukować znajdujące się na nim materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here