Jak wybrać lokówkę? 10 najciekawszych modeli

0
931
lokowka, jak wybrać lokówkę, jaką kupić lokówkę, rodzaje lokówek, jak zrobić loki,
fot. pexels.com

Dbanie o fryzurę to bardzo ważne zadanie. W końcu po spotkaniu kogoś pierwszy raz, często zwracamy uwagę na całość twarzy, również na włosy. Mogą one nam się kojarzyć z kimś pozytywnie lub negatywnie. Przy pielęgnacji włosów najlepiej wybierać odpowiednie suplementy oraz sprzęty. Jednym z nich jest suszarka, a drugim – lokówka. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego drugiego?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokówki?

Oczywiście zakup lokówki to nie lada wyzwanie. Chcemy przede wszystkim, aby służyła nam długo i spełniała wszystkie swoje zadania. Tak jak mężczyźni, gdy wybierają trymer lub golarkę, tak kobiety powinny się dobrze zastanowić nad odpowiednią lokówką.

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest oczywiście kondycja swoich włosów oraz ich rodzaj. Do cienkich, delikatnych i porowatych włosów należy dobierać urządzenia, które nie nagrzewają się zbyt mocno – maksymalnie do 150 stopni Celsujsza. Jeśli jednak jesteś posiadaczką grubych i gęstych włosów, to lepiej wybrać taką, która osiągnie temperaturę 200 stopni. Dopiero wówczas uda się je porządnie zakręcić.

lokowka, jak wybrać lokówkę, jaką kupić lokówkę, rodzaje lokówek, jak zrobić loki,
fot. pexels.com

Kolejną kwestią jest rodzaj loków, jakie chce się uzyskać. Jeśli marzą Ci się cienkie loki, to lepiej wybrać lokówkę automatyczną lub tradycyjną, o średnicy do 20 mm. Grube fale będą możliwe do uzyskania za pomocą lokówki o średnicy od 30 do 36 mm.

Warto także zwrócić uwagę na cermiczną powłołkę wałka, która jest bezpieczna dla włosów. Nie należy wybierać lokówek metalowych. Istotna jest także regulacja oraz zakres temperatury, co sprawi, że będzie można ją łatwo dostosować do potrzeb swoich włosów.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest jonizacja, zapobiegająca elektryzowaniu włosów i nadająca im blask. Oczywiście istotna jest także moc – im wyższa tym szybciej nagrzeje się lokówka. Warto, aby sprzęt miał także ergonomiczną, antypoślizgową rączkę oraz optymalnej długości kabel.

Rodzaje lokówek

Na rynku znajduje się całe mnóstwo lokówek, wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Poniżej można znaleźć 10 rodzajów najpopularniejszych lokówek. Wybór należy do Ciebie!

lokowka, jak wybrać lokówkę, jaką kupić lokówkę, rodzaje lokówek, jak zrobić loki,
fot. pexels.com
  1. Tradycyjna lokówka – posiada wałek o średnicy maksymalnej 25 mm, z klipsem u boku. Służy on do przytrymywania pasma włosów. Im grubsza lokówka, tym luźniejsze fale. Największą jej zaletą jest to, że pozwala na uzyskanie loków o różnorodnym kształtcie i dowolnej grubości.
  2. Gruba lokówka – ma nieco większy wałek, niż tradycyjna, sięga do średni 32-38 mm. Umożliwie kręcenie grubszych fal oraz loków. Aby je uzyskać należy zwinąć i podpiąć spinką gorący lok – wówczas będą wyglądać naprawdę pięknie.
  1. Lokówka stożkowa – ma charakterystyczny stożek, co sprawia, że można z jej pomocą mieć na głowie piękne, grubsze u nasady i drobniejsze na końcach loki. Do niej dokładana jest z reguły specjalna, ochronna rękawica, gdyż końcówkę włosów trzeba przytrzymać ręką.
  1. Lokówka automatyczna – sama nawija włosy na wałek, co sprawia, że jest bardzo wygodna i doskonale sprawdzi się dla osób, które nie lubią marnować czasu. Nie trzeba się bać o dotknięcie gorącego urządzenia. Co ważne, każde pasmo będzie zakręcone tak samo
  2. Lokówka spiralna – ma nietypową końcówka, która sprawia, że możliwe jest tworzenie precyzyjnych loków. Może mieć wałek o różnej grubości oraz stożku.
  3. Lokówka wielofunkcyjna – ma wymienna nasadki, więc z pewnością ucieszy osoby, które lubią zmieniać swój styl co jakiś czas. W składzie zestawu można znaleźć przede wszystkim nakładki spiralne, płaskie, trójkątne, stożkowe itd.
  4. Lokówko-suszarka – jest to bardzo ciekawe urządzenie, które służy do stylizacji wilgotnych włosów. Jednocześnie suszy oraz układa pasma. Tworzy duże fale, podkręca końcówki oraz nadaje objętości.
  5. Lokówka trójkątna – umożliwia otrzymanie bardzo oryginalnych loków, które będą wyglądać na głowie nietypowo.
  6. Lokówka spłaszczona – zazwyczaj występuje w zestawie wielofunkcyjnym. Można z jej pomocą uzyskać loki, które są lekko kwadratowe i bardzo wyraziste.
  7. Lokówka turystyczna – ma niewielkie rozmiary i doskonale nadaje się w podróż lub na wyjścia. Zmieści się w każdej torebce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here