Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić uwagę?

0
780
suszarka, wybór suszarki, suszarka klasyczna, suszarka fryzjerska, suszarka z jonizacją, suszarka z dyfuzorem, suszarko lokówka, suszarko-lokówka, jaką kupić suszarkę
fot. pexels.com

Istnieje kilka niezbędnych przedmiotów w każdej łazience. Oczywiście jednym z nich jest szczoteczka do zębów. W przypadku mężczyzn pojawia się także potrzeba posiadania golarki lub trymera. Innym, nie mniej ważnym przedmiotem, który zdecydowanie ułatwia codzienne życie, jest oczywiście suszarka do włosów. Jak wybrać tę najlepszą?

Rodzaje suszarek

Suszarki nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Głównie spełnia jedną rolę, czyli dba o to, aby skutecznie i łatwo wysuszyć mokre włosy. Jednakże wybór dobrego sprzętu nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajduje się wiele modeli i wybór jest bardzo szeroki. Oprócz suszenia, suszarka powinna także spełniać inne zadania, czyli chronić włosy przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza.

Wśród suszarek można wymienić kilka rodzajów, takich jak: klasyczne, profesjonalne, turystyczne oraz suszarko-lokówki.

Suszarka klasyczna

Przeznaczona jest do użytku domowego. Wśród grupy takich urządzeń ma się największy wybór modeli. Taka suszarka ma prostą, lekką budowę, która sprawia, że komfortowo i sprawnie można zadbać o swoją fryzurę. Często w tego typu sprzęcie można znaleźć dodatkowe wyposażenie, takie jakie jak dyfuzor, jonizacja lub końcówki modelujące.

Profesjonalna suszarka

Tego typu urządzenie można najczęściej znaleźć w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Charakteruzyje się dużo większą mocą i mocnymi silnikami. Suszarki profesjonalne są nieco większe, niż klasyczne modele i mają dłuższy przewód. Są także lekkie. Oczywiście, można także taką suszarkę zakupić dla siebie, do domu, jednakże trzeba się wówczas liczyć z wyższą ceną.

suszarka, wybór suszarki, suszarka klasyczna, suszarka fryzjerska, suszarka z jonizacją, suszarka z dyfuzorem, suszarko lokówka, suszarko-lokówka, jaką kupić suszarkę
fot. pexels.com

Suszarka turystyczna

W przypadku częstych podróży szuka się sprzętów, które nie będą zajmowały wiele miejsca w bagażu. Warto wówczas postawić na suszarkę turystyczna, która ma składaną rączkę. Ułatwi to jej spakowanie do walizki. Niestety, z uwagi na niewielkie rozmiary, często tego typu sprzęty mają jedną tylko funkcję – suszenia, bez dodatkowego wyposażenia.

Suszarko-lokówka

Jest to ciekawe, nowe rozwiązanie, jakie można znaleźć wśród urządzeń do stylizacji włosów. Jesto to urządzenie, które łączy w sobie funkcje lokówki oraz suszarki. Można nie tylko wysuszyć mokre włosy, ale także skręcić je jednocześnie w naturalne fale.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki?

Dobrą suszarkę przede wszystkim powinna spełniać dobrze swoją rolę oraz być wygodna w użyciu. Zależy to od kilku parametrów, na które należy zwrócić uwagę wcześniej. Są to między innymi:

  • moc – decyduje o tym, jak szybko uda się wysuszyć swoje włosy Zwykle suszarki mają moc około 1000-2300W. Jeśli posiada się gęste włosy to lepszym pomysłem jest właśnie zakup suszarki o większej mocy, jednakże w przypadku krótkich lub cienkich włosów można postawić na urządzenie o mocy 1000-1400W.
  • regulacja siły nawiewu – jest to bardzo przydatna funkcja, która dostosowuje siłę nadmuchu do stopnia wysuszeia włosów. Z reguły można spotkać się z dwustopniową regulacją. Warto wiedzieć, że nawiew powinno dobierać się stosownie do poziomu wilgotności włosów. Większy nawiew przyda się przy bardzo mokrych włosach.
  • regulacja temperatury – dzięki temu mozna dostosować temperaturę nawiewu do rodzaju włosów oraz stopnia ich wysuszenia. Z reguły można spotkać się z 4 poziomami temperatur.
  • nawiew zimnego powietrza – ciekawa funkcja, która pozwala utrwalić wcześniej wymodelowaną fryzurę. Dzięki temu efekty trzymają się przed długi czas.
  • powłoki – tak, jak w przypadku na przykład prostownicy, można mieć w suszarce do czynienia z różnymi rodzajami powłok. Najczęściej stosuje się ceramiczne oraz turmalinowe. Nie mają one bezpośrednio kontaktu z włosami,  a mimo to dbają o ich kondycję. Powłoka ma za zadanie równomierne rozkładanie temperatury, dzięki czemu nie niszczy się włosów.
  • uchwyt – warto decydować się na urządzenia o ergonomicznym uchwycie, które nie będą obciążać nadgarstka. Warto także, aby uchwyt był powleczony antypoślizgową powłoką. Dzięki temu nie suszarka nie wyślizgnie się z dłoni podczas suszenia włosów.
  • przewód – powinien być na tyle długi, by pozwolił na  manewrowanie podczas suszenia oraz podłączenie do najbliższego gniazda. Ciekawym rozwiązaniem są sprzęty, które posiadają możliwość schowania przewodu w obudowie urządzenia.
  • filtry – warto zadbać o filtry, w postaci gęstej siatki, które chronią przed kurzem włosami oraz innymi zanieczyszczeniami.
suszarka, wybór suszarki, suszarka klasyczna, suszarka fryzjerska, suszarka z jonizacją, suszarka z dyfuzorem, suszarko lokówka, suszarko-lokówka, jaką kupić suszarkę
fot. pexels.com

Podsumowanie

Warto zwrócić uwagę na powyższe parametry i zdecydować się na urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dzięki suszarce szybko i łatwo wysuszysz i wymodelujesz włosy, a jednocześnie zadbasz o ich kondycję oraz wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here