Czy warto kupić trymer do brody? Na co zwrócić uwagę?

0
735
trymer, jak kupić trymer, jaki kupić trymer, jak działa trymer, zalety trymera, trymer zalety,
fot. pexels.com

Profesjonalnie wystylizowany zarost to wizytówka każdego mężczyzny. Istnieje wiele sposób na jego modelowanie – pomagają w tym przede wszystkim dobrze dobrane kosmetyki. Jednak nie tylko. Warto także sprawdzić różne maszynki do golenia oraz trymery do brody. Zapewniają one dokładne działanie i można dzięki dopasować zarost do swoich upodobań. Trymerów na rynku jest cała masa – warto zatem wiedzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę. 

Działanie trymera do brody

Trymer to urządzenie, które przeznaczone jest do strzyżenia wąsów oraz brody, a także daje możliwość usunięcia owłosienia z nosa lub uszu. Można ustawić w nim różną długość – dzięki temu nie pozbędziesz się całej brody. Trymer najlepiej przeznaczyć do systematycznej pielęgnacji oraz stylizowania brody. Przypomina on tradycyjne maszynki do włosów. Posiada elementy tnące oraz specjalną nakładkę, która bardzo ułatwia proces pozbywania się nadmiernego owłosienia, a także stylizacji zarostu. Warto także wiedzieć, że trymer zapewnia bezpieczeństwo stosowania i nie zatnie się nagle w czasie golenia.

trymer, jak kupić trymer, jaki kupić trymer, jak działa trymer, zalety trymera, trymer zalety,
fot. pexels.com

Dobre trymery posiadają kilkanaście małych nożyków pod specjalną osłoną. Obracają się one z bardzo dużą prędkością i przycinają włoski znajdujące się w otworach osłony. Trymer, dzieki temu, jest świetny do stylizacji brody. Dobrze przycięta broda wygląda bardzo schludnie i dodaje mężczyźnie charakteru.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Trymery do brody różnią się między sobą różnymi funkcjami oraz ceną. Te bardziej zaawansowane będą oczywiście droższe, jednak będą miały także lepsze parametry oraz funkcje. Warto zwrócić uwagę na następujące kwestie, jeśli chcesz kupić trymer.

Regulacja długości

Jest to bardzo ważna funkcja funkcja, dzięki której można bardzo precyzyjnie stylizować brodę. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę, czy posiada on wymagane funkcjonalności. Powinien mieć przede wszystkim możliwość ustawiania długości strzyżenia – może to się odbywać za pomocą pokrętła, suwaka lub wymiennych nasadek. Dobry sprzęt będzie się charakteryzował minimum 0,5 mm dokładnością. Dzięki temu możliwe będzie doskonałe dopasowanie zarostu do rezultatu, jaki chcesz osiągnąć.

Odpowiednie ostrza

trymer, jak kupić trymer, jaki kupić trymer, jak działa trymer, zalety trymera, trymer zalety,
fot. pixabay.com

Odpowiadają one za strzyżenie, powinny być zatem najwyższej jakości. Dobrze jest wybrać model, który ma funkcję samoooliwienia – dzięki temu nie trzeba będzie pamiętać o zakupie specjalnej oliwy lub o konserwacji sprzętu. Zapewni to dużą wygodę korzystanie z trymera. Takie ostrza, ponadto, będą bardzo trwałe, a sprzęt będzie służył przez wiele lat. Takie rozwiązanie sprawia także, że strzyżenie staje się dużo wygodniejsze i przyjemniejsza. Nie wystąpi także ryzyko zacięcia skóry.

Zasilanie

W modelach na rynku obecnie można znaleźć 4 rodzaje zasilania. Są to sieciowe, na baterie, akumulatorowe i sieciowo-akumulatorowe. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego trymera, warto przyjrzeć się tym rozwiązaniom i wybrać najlepsze dla siebie. Dzięki zasilaniu sieciowo-akumulatorowemu można mieć pewność, że będzie można skorzystać z urządzenia w każdej sytuacji – zarówno bezprzewodowo, jak i po podłączeniu do prądu. W przypadku urządzeń na baterie, będzie wymagane ich dokupienie, co może być uciążliwe przy częstym korzystaniu z trymera. Urządzenia na akumulator będą działać bez dodatkowych przewodów, jednakże trzeba je oczywiście wcześniej naładować. Najmniej wygodne są trymery sieciowe, przy których przeszkadzać może wiszący kabel. Tak naprawdę wybór zależy od Twoich preferencji – warto zdecydować się na taki, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania i wymagania.

Wodoodporność

Jak wiadomo, korzystając z trymera w łazience, może dojść do sytuacji, gdy przypadkowo zachlapiesz urządzenie wodą. Istotne jest zatem to, by urządzenie było wodoodporne. Sprawia to także że można je bez problemu czyścić pod bieżącą wodą. Jest to świetne i wygodne rozwiązanie.

Inne funkcje

Dodatkowymi funkcjami, jakie można znaleźć w nowoczesnych i nieco droższych modelach, są na przykład laser oraz wyświetlacz. Laser, to często specjalny wskaźnik, który sprawia, że można naprawdę dokładnie i w prosty sposób wystylizować swoją brodę. Wyświetlacz posiadają jedynie modele z wyższej półki – można dzięki niemu dostosować wszystkie ustawienia w bardzo wygodny sposób. Oznaczymy na nim między innymi długość strzyżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here