Jaką golarkę do brody wybrać, aby doskonale zadbać o swój zarost?

0
854
golarka do brody, jaką golarkę wybrać, męska golarka, jak wybrać golarkę, jaką golarkę kupić, rodzaje golarek męskich, golarka foliowa, golarka głowicowa,
fot. pexels.com

Zarost, który jest zadbany, to z pewnością wizytówka każdego mężczyzny. Pielęgnacja brody oraz wąsów to nie takie proste zadanie – należy posiadać odpowiednie kosmetyki, ale nie tylko. Wielu mężczyzn decyduje się na przykład na zakup trymera. Jednak przede wszystkim dobrze jest zainwestować w wysokiej jakości golarkę, która umożliwi szybkie modelowanie, skracanie lub usuwanie zarostu. Na rynku można znaleźć naprawdę spory wybór tego typu urządzeń. Jak zatem wybrać to najlepsze?

Rodzaje golarek do brody

Wśród golarek do brody można wyróżnić przede wszystkim dwa rodzaje – golarki głowicowe oraz foliowe. Od typu zarostu zależy, która lepiej się sprawdzi dla konkretnej osoby. Inną golarkę wybierze mężczyzna, który ma gęste i twarde włosy, a inną ten, który ma bardzo delikatny i miękki zarost. Znaczenie ma także skóra, w przypadku wrażliwej należy zakupić urządzenie, które delikatniej zajmuje się zarostem.

Golarka foliowa jest wyposażoną w folię tnącą z metalu. Znajdują się w niej specjalne otwory, przez które przedostaje się zarost – tam zostaje on usunięty. Takie urządzenia mogą być wyposażone w jedną lub 5 ruchowych folii tnących. Dostosowują się one bez problemu do konturów twarzy. Taka golarka najbardziej będzie pasować osobom o delikatnej i wrażliwej skórze. Wynika to z tego, że naskórek nie ma kontaktu z ostrzami, a głowice działają w jednym kierunku. Taka golarka powinna bez problemu poradzic sobie z miękkim i niezbyt gęstym zarostem. Ceny takich golarek zaczynają się już od około kilkudziesięciu złotych.

golarka do brody, jaką golarkę wybrać, męska golarka, jak wybrać golarkę, jaką golarkę kupić, rodzaje golarek męskich, golarka foliowa, golarka głowicowa,
fot. pixabay.com

Golarka głowicowa natomiast posiada od 2 do 5 głowic, które są zbudowane z noży oraz osłonek i tworzą okręgi. Elementy tnące poruszają się w kilku kierunkach. Dzięki temu są w stanie usunąć włoski, które rosną w różne strony. Takie urządzenie jest polecane panom o gęstym, twardym zaroście. Dzięki kilku głowicom mogą one skutecznie usunąć wszystkie włoski. Jeśli ma się delikatną cerę, to warto sięgnąć po te modele, które z których można korzystać na mokro. Pozwoli to uchronić się przed tarciami i podrażnieniami.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem golarki?

Wybierając golarkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na typ zarostu oraz swój rodzaj skóry. Jak było powiedziane wcześniej, w przypadku delikatnej cery, lepiej zdecydować się na golarkę foliową, lub golarkę głowicową, która umożliwia dbanie o zarost na mokro.

Niezależnie od rodzaju golarki, należy wybrać go biorąc pod uwagę parametry techniczne oraz oczywiście indywidualne preferencje. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka elementów, takich jak:

  • sposób zasilania – może być ono sieciowe, akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe. Sieciowe mają najwyższą moc, acz nie umożliwiają golenia na mokro. Akumulatorowe wymagają naładowanej baterii. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się to ostatnie, które umożliwia stosowanie urządzenia w każdych warunkach.
  • moc – im większa, tym szybciej i skuteczniej zadba się o swój zarost.
  • system golący – na mokro lub na sucho – jest to istotne dla osób, które mają wrażliwą cerę.
  • ilość głowic – im więcej głowic, tym szybsze i dokładniejsze staje się golenie.
  • czas pracy na akumulatorze.
  • czas ładowania golarki.
  • wodoszczelność – dzięki temu po skończonej pielęgnacji można umyć golarkę pod wodą.

Warto także zwrócić uwagę na kilka dodatkowych parametrów, takich jak głośność pracy golarki, jego wagę oraz kształt. Ciekawe są także modele, które mają antypoślizgową rączkę, dzięki czemu można ją stosować na przykład pod prysznicem.

golarka do brody, jaką golarkę wybrać, męska golarka, jak wybrać golarkę, jaką golarkę kupić, rodzaje golarek męskich, golarka foliowa, golarka głowicowa,
fot. pixabay.com

Wiele modeli ma także różne dodatkowe akcesoria, na przykład trymer, który umożliwi modelowanie dłuższego zarostu. Można znaleźć także szczoteczkę do czyszczenia głowicy, co jest istotne, gdy chcemy, aby urządzenie służyło nam jak najdłużej. Trzeba wówczas o nie odpowiednio zadbać. W zestawach można znaleźć także dodatkowe nasadki, które regulują dłogość zarostu lub etui. Warto przede wszystkim patrzeć na własne potrzeby oraz oczekiwania względem golarki. Wówczas z pewnością wybierze się model idealny dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here