Blender ręczny czy kielichowy? Jaki będzie najlepszy?

0
933
blender ręczny, blender kielichowy, jak wybrać bledner, dobry blender, najlepszy blender, blender do małej kuchni, blender do koktajli, blender do zup,
fot. pexels.com

Blender kuchenny to niezwykle przydatny przedmiot, który może zastąpić nawet kilka różnych urządzeń w kuchni. Można go używać na przykład do robienia koktajli owocowo-warzywnych, kruszenia lodu, przyrządzania sorbetów lub przecierania warzyw na sos. Warto wybrać odpowiedni produkt, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Blender ręczny

Jest to urządzenie, które podczas używania trzymamy w dłoni. Jest zbudowany z wygodnej rączki i końcówki miksującej, która często jest odczepiana. Ręczny blender należy włożyć do miski lub pojemnika, w którym znajdują się produkty czekające na zmiksowanie. Jest on lekki, mały i bardzo poręczny, a ponadto nie zajmuje wiele miejsca w kuchni. Jest przeznaczony do mieszania i przecierania składników, na przykład na zupę, sos lub krem. Niektóre takie urządzenia można spotkać z wymiennymi końcówkami oraz dodatkowymi pojemnikami.

Zaletami blendera ręcznego są z pewnością poręczność i lekkość, a także możliwość miksowania właściwie w każdym opakowaniu, w jakim chcemy. Doskonale sprawdza się przy miksowaniu mniejszej ilości składników. Warto także wiedzieć, że jest cichy, łatwy w czyszczeniu i generalnie ma niską cenę.

Do wad można zaliczyć przede wszystkim konieczność trzymania urządzenia – nieważne, ile czasu nam zajmie konkretna czynność, musimy je trzymać w ciągu pracy. Bardzo łatwo można rozpryskać miksowane produkty, jeśli nie używamy wysokiej miski. Niestety, gorzej sprawdzi się także przy twardych składnikach, gdyż ma mniejszą moc.

Model ten doskonale nada się do domowych sosów, kremów, zup.

Blender kielichowy

Jest to model stojący, który składa się z kielicha, na dnie którego widoczne są ostrza, które tną produkty. Umieszczamy w nim składniki, nakładamy pokrywę i wciskamy przycisk, który uruchamia miksowanie. To urządzenie zajmuje więcej miejsca, niż blender ręczny, jednakże jest stabilniejszy i dokładniej może zmiksować produkty. Sprawdza się do owocowych koktajli oraz smoothie. Poradzi sobie nawet z rozdrabianianiem kostek lodu i orzechów.

blender ręczny, blender kielichowy, jak wybrać bledner, dobry blender, najlepszy blender, blender do małej kuchni, blender do koktajli, blender do zup,
fot. pexels.com

Jego zaletą jest dokładne miksowanie składników. Poradzi sobie nawet z twardymi produktami w większej ilości. Nie rozpryskuje składników dookoła i posiada zdecydowanie większą moc, niż blender ręczny. Nie trzeba go także trzymać – pracuje samodzielnie, wystarczy go tylko włączyć.

Do wad można zaliczyć trudniejsze czyszczenie, głośniejszą pracę oraz wyższą cenę. Zajmuje także zdecydowanie więcej miejsca.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie blendera warto najpierw zwrócić uwagę na jego obudowę. Często tworzona jest w tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Te drugie zdecydowanie lepiej się prezentją i są odpore na obicia. Nie tracą koloru i nie wydzielają zapachy, jednak oczywiście są droższe, niż modele plastikowe.

Te z tworzywa sztucznego są na pewno lżejsze, co sprawia, że są wygodniejsze w użytkowaniu. Jednak nie są tak wytrzymałe i mogą ulec pęknięciu. Białe blendery wykonane z plastiku z czasem też żółkną.

W przypadku blenderów ręcznych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na końcówkę z ostrzami – lepszym wyborem będzie ten z wytrzymałej stali. Znaczenie ma także kształt – falisty zapobiegnie rozpryskiwaniu się składników.

W blenderach kielichowych należy zwrócić uwagę na kielich – dzbanek można znaleźć plastikowy oraz szklany. Ten pierwszy jest oczywiście lżejszy i wygodniejszy, nie ma ryzyka stłuczenia. Jednak może się szybciej niszczyć oraz absorbować zapachy. Kliech szklany ma większe ryzyko zbicia, acz wygląda bardziej estetycznie i nie pochłania żadnych zapachów. Oczywiście istotna jest także pojemność – jeśli szukasz produktu dla jednej osoby, to wystarczy dzbanek o pojemności do 0,6 litra. Gdy jednak chce się przygotowywać jedzenie dla całej rodziny, to lepiej postawić na kielich o pojemności co najmniej 1,5L.

blender ręczny, blender kielichowy, jak wybrać bledner, dobry blender, najlepszy blender, blender do małej kuchni, blender do koktajli, blender do zup,
fot. pexels.com

Oczywiście istotna jest także moc. Kielichowe mają ją zdecydowanie większą. Można znaleźć produkty, które mają nawet do 1500 W! Warto przy wyborze produktu pod kątem mocy wybrać taki, który spełni nasze wymagania, w zależności od tego, do czego go potrzebujemy.

Najlepszy blender?

Dobry blender to taki, który szybko przygotuje posiłki, jakie nam się marzą danego dnia. Warto wybrać to urządzenie pod kątem tego, do czego go najczęściej używamy. Wówczas nie będziemy rozczarowani. Warto pamiętać także o tym, żeby nie wybierać najtańszych produktów – z pewnością nie posłużą nam za długo. Można także wybrać ten produkt na prezent, na przykład na święta. Z pewnością ucieszy obdarowaną osobę, która lubi gotować i poznawać nowe smaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here