Mało powietrza w oponach rowerowych? Sprawdź, jaką pompkę kupić!

0
840
pompka do roweru, jak wybrać pompkę do roweru, jaką kupić pompkę do roweru, dobra pompka do roweru, pionowa pompka do roweru, nożna pompka do roweru, ręczna pompka do roweru, akcesoria rowerowe,
fot. pixabay.com

Jazda na rowerze to popularny sposób na spędzanie wolnego czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. Warto odpowiednio dbać o swój sprzęt i przed kolejnym sezonem sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo. Oczywiście można oddać rower do serwisu, gdzie zadbają o wszystkie jego elementy. Co jednak w wypadku, gdy chcemy sami zrobić przegląd roweru i na przykład dopompować opony? Jaką pompkę powinniśmy wybrać, aby sprawdzała się także w trakcie sezonu?

Co warto mieć podczas korzystania z roweru?

Istnieje kilka przydatnych gadżetów, oprócz pompki do roweru, które warto mieć ze sobą podczas korzystania z tego pojazdu. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiedni kask. Są one różne – szosowe, górskie, miejskie. Można je znaleźć w różnych cenach, jednak najważniejsze to wybrać taki, który ma atest i ma w miarę rozpoznawalna markę.

Warto także podczas podróży rowerem mieć okulary rowerowe, które uchronią oczy przed wiatrem oraz słońcem. Często brak tego typu gadżetu obniża komfort jazdy, a także przyjemność, jaką można z tego czerpać. Kolejnym produktem, który warto posiadać jest bidon, który można przymocować do jednośladu. Dzięki temu nie trzeba dźwigać ciężkich butelek wody w plecaku.

pompka do roweru, jak wybrać pompkę do roweru, jaką kupić pompkę do roweru, dobra pompka do roweru, pionowa pompka do roweru, nożna pompka do roweru, ręczna pompka do roweru, akcesoria rowerowe,
fot. pexels.com


Niezwykle istotny jest także zestaw naprawczy, który idealnie przyda się, gdy dojdzie do przebicia dętki. Wówczas warto mieć jedną zapasową, a także łyżkę do opon. I oczywiście najważniejsze – pompkę.

Jazda na rowerze z niskim ciśnieniem w oponach jest bardzo męcząca i nieprzyjemna, a także zwiększa ryzyko uszkodzenia dętki. Aby tego uniknąć dobrze jest co jakiś czas sprawdzać, czy opony są odpowiednio napompowane. Dzięki pompce, która jest podstawowym akcesorium kolarskim, można szybko i łatwo doprowadzić opony do odpowiedniego stanu.

Jaką pompkę do roweru wybrać?

Można wybierać wśród różnych rodzajów pompek. Jednym z nich jest stacjonarna, która nazywana jest także pionową. Posiada duże rozmiary, jednak bardzo dobrze sprawdza się przy codziennym stosowaniu. Zapewnia dość szybkie napompowanie opony w komfortowej pozycji. Można ją używać na stojąco, przytrzymując ją sobie stopami. Dzięki specjalnemu wskaźnikowi można także sprawdzić aktualne ciśnienie i sprawdzić poziom napompowania opony.  Oczywiście tego typu pompka nie nadaje się na żadne wycieczki rowerowe, gdyż jest bardzo nieporęczna.

Kolejną opcją jest pompka nożna, która będzie dobrym wyborem dla osób, które wolą używać nóg do pompowania, zamiast rąk. Dużą ich zaletą jest wydajność oraz bardzo komfortowe użytkowanie. Oponę pompuje się w wyprostowanej, stojącej pozycji. Tego typu pompki można użyć także do napompowania opon w samochodzie. Tak samo, jak w przypadku pompki pionowej, nie nadaje się do zabrania na wyprawę, z uwagi na swoje rozmiary.

pompka do roweru, jak wybrać pompkę do roweru, jaką kupić pompkę do roweru, dobra pompka do roweru, pionowa pompka do roweru, nożna pompka do roweru, ręczna pompka do roweru, akcesoria rowerowe,
fot. pixabay.com

Innym rodzajem pompki jest ręczna. Jest to najprostsze i najbardziej popularne rozwiązanie. Jest mała i lekka, co stanowi jej niezbywalną zaletę. Można ją dzięki temu zabierać na wycieczki rowerowe – czy to wrzucając ją do plecaka, czy przytwierdzając do ramy. Niestety, napompowanie opony za pomocą tej pompki jest dosyć czasochłonne i męczące – lepiej zatem jest ją brać w razie co.

Jak wybrać dobrą pompkę?

Dobra pompka to świetna inwestycja w komfortową oraz bezpieczną jazdę. Zapewni mniej awarii i pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Przy wyborze pompki warto kierować się przede wszystkim tym, jaki posiadamy rower. W przypadku szosowych rowerów konieczne jest kupowanie pompek, które mogą nadmuchać oponę do wysokich ciśnień, rzędy 120 PSI. Powinna ona być smukła oraz lekka. Kupując uniwersalną pompkę z dwustronną końcówką, będziemy mogli napompować różne wentyle.

Warto wybierać pompki, które są wykonane z metali. Będą wówczas trwalsze oraz lepiej się prezentują. Mają one wyższe ceny, jednak posłużą przez zdecydowanie więcej sezonów, niż te z tworzywa sztucznego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here