Waga łazienkowa – jaką wybrać, by spełniała nasze wymagania?

0
800
waga łazienkową, jaką wagę łazienkową kupić, waga elektroniczna, waga analogowa, waga mechaniczna, funkcje wagi łazienkowej, waga z dodatkowymi funkcjami
fot. pexels.com

Waga łazienkowa to niezbędny przedmiot w każdym domu i mieszkaniu. Pozwala on na kontrolowanie masy ciała. Jest to szczególnie istotne w momencie, gdy mamy nadwagę lub jesteśmy na diecie. Łatwo można wówczas skontrolować efekty, jakie przynosi odchudzanie. Istotna jest tak naprawdę dla każdego, kto dba o swoją sylwetkę. Jak zatem dobrać odpowiednią wagę łazienkową do swoich potrzeb?

Cyfrowa, czy mechaniczna?

Waga to jeden z niezbędnych elementów, zaraz po szczoteczce do zębów oraz suszarce, elementów w naszej łazience. Warto ją mieć i warto zapoznać się z różnymi jej modelami.

Osoby, które cenią tradycję i lubią klasyczne rozwiązania, często sięgają po wagi mechaniczne. Mają one wiele zalet oraz wysoką niezawodność. Nie potrzebuje zasilania bateriami, akumulatorami oraz prądem. Jej obsługa zatem nic nie kosztuje. Wystarczy chwila od wejścia na nią, aby odczytać wynik pomiaru. Jeśli waga ma nam służyć jedynie do kontrolowania masy ciała, to warto wybrać właśnie model mechaniczny

Może być ona skonstruowana z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej można spotkać te wykonane z tworzywa sztucznego, jednak niekiedy są robione z metalu, szkła hartowanego lub drewna. Najważniejsze, aby wybrane urządzenie było solidne, odporne na zniszczenia oraz wszelkie zarysowania. Waga mechaniczna często posiada także rozmaite kształty od kwadratów po koła i inne, nietypowe. 

waga łazienkową, jaką wagę łazienkową kupić, waga elektroniczna, waga analogowa, waga mechaniczna, funkcje wagi łazienkowej, waga z dodatkowymi funkcjami
fot. pexels.com

Znacznie lepiej jednak sprawdzi się waga cyfrowa. Może ona podać masę ciała z dokładnością aż do 50 gramów, co często ma duże znaczenie. Waga elektroniczna ponadto może posiadać wiele dodatkowych funkcji. Mogą na przykład mierzyć zawartość tkanki mięśniowej, tłuszczowej, kostnej oraz wody w organizmie. Pozwala to na precyzyjniejsze kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

Waga elektroniczna ponadto z reguły posiada duży wyświetlacz. Pozwala to bez trudu pozwala na odczytanie pomiaru wagi. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest także wbudowana pamięć, co sprawia, że możliwe jest przechowywanie danych użytkowników wagi. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi?

Istotnym elementem w każdej wadze jest z pewnością materiał. Większość oferowanych wag cyfrowych na rynku wykonanych jest z hartowanego szkła. Jest to dobry materiał, wytrzymujący nawet duży nacisk. Ponadto ma atrakcyjny wygląd i prezentuje się bardzo estetycznie, stanowiąc dodatkową ozdobę łazienki. Niestety, hartowane szkło może być śliskie, więc lepiej nie korzystać z takiej wagi po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Ewentualnie można zakupić taką, która posiada antypoślizgową powierzchnię, która zabezpieczy przed niebezpiecznym wypadkiem. Na rynku można znaleźć także wagi z drewna lub stali. 

Warto zwrócić także uwagę na wyposażenie – dobrze, jeśli waga ma czytelny wyświetlacz, najlepiej podświetlany. Istotną zaletą jest także to, czy waga posiada łatwe jej uruchamianie, na przykład przy pomocy dotknięcia. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie. Waga powinna także wyłączać się automatycznie po pewnym czasie bezczynności. Pozwoli to skutecznie oszczędzić baterię.

Dodatkowe funkcje

Najepsze wagi łazienkowe służą nie tylko do pomiaru masy ciała. Obecnie można znaleźć takie urządzenia, które posiadają funkcję analizy składu ciała, na przykład procent tłuszczu, mięśni oraz poziom wody. Co ciekawe, można znaleźć także takie, które pokazują pomiar liczby kalorii, które powinno się spożyć, aby dostarczyć swojemu organizmowi potrzebną ilość energii w ciągu dnia.

waga łazienkową, jaką wagę łazienkową kupić, waga elektroniczna, waga analogowa, waga mechaniczna, funkcje wagi łazienkowej, waga z dodatkowymi funkcjami
fot. pexels.comMaksymalny pomiar wagi w większości oferowanych urządzeniach wynosi około 130-150 kilogramów. W przypadku osób, które walczą z otyłością może to być niewystarczające. W takiej sytuacji należy szukać wag, które można obciążać nawet do 270 kilogramów.

Wśród oferty wag elektronicznych warto poszukać także takich, które mogą porównać wynik masy ciała z przyjętym wzorcem, jaki jest określony dla danego wieku i wzrostu. Po podłączeniu do komputera tworzą specjalną symulację, dzięki której łatwo jest ułożyć na przykład odpowiedni trening lub dietę. W ten sposób waga może zmotywować nas do zadbania o siebie oraz o odpowiedni poziom masy ciała. Warto zatem wybrać najlepszą wagę dla siebie i zapewnić sobie pełną kontrolę nad swoim zdrowiem oraz wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here