Mikołajki – jaki upominek wybrać, aby sprawić drugiej osobie radość?

0
800
mikołajki, prezent na mikołajki, co kupić na mikołajki, mały prezent na mikołajki, inspiracje na mikołajki, pomysły na mikołajkowy prezent,
fot. pexels.com

Mikołajki to często dzień w roku, w którym dajemy sobie drobne prezenty. Szczególnie mile widziane jest to w szkołach, gdzie ma miejsce losowanie osoby, której zakupi się jakiś upominek-niespodziankę. Zdarza się to także w miejscu pracy, w bardzo zgranych zespołach. Mikołajki jednak są także świętowane w rodzinach i wśród znajomych i warto pomyśleć, jaki prezent możemy podarować najbliższym, aby sprawić im dużo uśmiechu na twarzy.

Mikołajki – skąd się wzięły?

6 grudnia to święto, które obchodzone jest ku czci świętego Mikołaja. W najstarszych przekazach z VI wieku można przeczytać właśnie o tej postaci. Według średniowiecznych zapisków żył on na przełomie III i IV wieku, sprawując funkcję biskupa Miry w Licji. Został sławny poprzez niesienie pomocy biednym oraz potrzebującym. Warto wiedzieć, że do XIX wieku 6 grudnia był dniem wolnym od pracy. Dzień przed mikołajkami Mikołaj przynosił dzieciom prezenty, przede wszystkim drobiazgi – małe zabawki lub słodycze. W kolejnych latach wizerunek Mikołaja się zmienił i bardziej stał się postacią, która zostawia upominki pod choinką w Boże Narodzenie.

Jaki prezent na Mikołajki wybrać dla młodszych?

Przeważnie na Mikołajki wybiera się drobne prezenty – dzieje się tak z uwagi na to, że niedługo później obchodzone jest Boże Narodzenie, na które z reguły podarowuje się coś większego. Prezent w Mikołajki z założenia ma być symboliczny, jednak nie musi on być wcale gorszy i mniej interesujący, niż ten na Wigilię. Wszystko jest zależne od wysiłku jaki chcemy podjąć oraz pomysłowości.

Tradycyjnym prezentem są oczywiście słodycze. Już dwa tygodnie lub więcej przed tym świętem można znaleźć na półkach sklepowych czekoladowe mikołaje i inne słodycze nawiązujące do klimatu świątecznego. Można pójść o krok dalej i podarować spersonalizowane słodycze, które będą doskonale pasować do zainteresowań obdarowywanego. Można obecnie na rynku znaleźć czekoladki w różnych kształtach oraz wariantach, więc warto zrobić mały research.

mikołajki, prezent na mikołajki, co kupić na mikołajki, mały prezent na mikołajki, inspiracje na mikołajki, pomysły na mikołajkowy prezent,
fot. pexels.com

Kolejnym pomysłem jest na przykład mała maskotka, która ucieszy na pewno najmłodsze dzieci, ale nie tylko. Nawet będąc dorosłym ma się często coś z dziecka. A taka maskotka z pewnością będzie stanowić piękną pamiątkę, szczególnie jeśli obdaruje nas ktoś bardzo bliski naszemu sercu. Dzieci będą mogły się do niej przytulać i się nią bawić w zimowe wieczory.

Mikołajki dla nieco starszych

Możliwości jest oczywiście cała masa – znalezienie tego jedynego pomysłu, który zachwyci daną osobę z pewnością nie jest bardzo trudne, jednak jeśli nie masz pomysłu, to skorzystaj z przedstawionych tutaj. Pamiętaj jednak, żeby w prezent włożyć nieco ciepła oraz serca i na przykład dołączyć do niego personalizowaną karteczkę.

Dobrym pomysłem jest na przykład zestaw herbaciany o jakimś pięknym zapachu, który kojarzy się ze świętami. Będzie idealny na tę porę roku. Wewnątrz takich zestawów można często znaleźć mieszankę herbacianą. W przypadku świątecznych mieszanek, najczęściej znaleźć można skórkę pomarańczy, żurawinę, cytrynę lub truskawkę. Prezent ten przypadnie do gustu każdej osobie, która lubi spędzać wieczory z książką, kocem i aromatycznym napojem.

mikołajki, prezent na mikołajki, co kupić na mikołajki, mały prezent na mikołajki, inspiracje na mikołajki, pomysły na mikołajkowy prezent,
fot. pexels.com

Innym pomysłem jest także kubek, który będzie miał napis, na przykład dla informatyków może to być ciemny kubek z fragmentem kodu, który po zalaniu wrzątkiem zmienia swoją treść. Idealnym pomysłem jest także naczynko o większej pojemności, w której zmieści się dużo więcej pysznego, ciepłego napoju.

Dla mężczyzny można wybrać na przykład portfel, który będzie stanowił doskonały drobny prezent dla każdej osoby, która potrzebuje tego typu gadżetu. Na rynku znajduje się szeroki wybór portfeli skórzanych oraz sportowych. Warto pomyśleć nad tym, jaki gust ma obdarowywana osoba oraz co nosi w portfelu. Wówczas z pewnością trafimy w dziesiątkę.

Podsumowanie

Mikołajki stanowią całkiem miłe święto, podczas którego daje się zdecydowanie drobne prezenty. Oprócz powyższych pomysłów można podarować jeszcze dobrą książkę (należy jednak sprawdzić, czy dana osoba jej nie czytała wcześniej), drobny wisiorek, małe gry planszowe – na przykład karcianki. Warto pamiętać, że najważniejsze to sprawić radość i okazać pamięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here