Jak wybrać dobrą hulajnogę dla dziecka, aby pomogła w jego rozwoju?

0
869
hulajnoga dla dziecka, hulajnoga klasyczna dla dziecka, jaka hulajnoga dla dziecka, jak wybrać hulajnogę dla dziecka, zalety hulajnogi, hulajnoga elektryczna dla dziecka
fot. pexels.com

Hulajnoga często kojarzy się ze szczęśliwym dzieciństwem. Obok roweru, był to prezent, który chciało otrzymać każde dziecko. Obecnie znowu hulajnogi wracają do łask i nie ma chyba chłopca i dziewczynki, którzy nie chcieliby mieć tego właśnie pojazdu. Wybór jest ogromny – klasycznych hulajnóg, po te elektryczne. Warto zatem wcześniej pomyśleć nad tym, jaki sprzęt kupić dla swojego dziecka.

Dlaczego warto kupić hulajnogę dziecku?

Jazda na hulajnodze sprawia, że każde dziecko może aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Często wiąże się to także z zawieraniem nowych znajomości lub podtrzymywaniem starych. Odciągnie uwagę od komputera i od małych ekranów, które stały się niestety ulubioną rozrywką najmłodszych. Hulajnoga więc przynosi zarówno frajdę, jak i korzyści dla prawidłowego rozwoju.

hulajnoga dla dziecka, hulajnoga klasyczna dla dziecka, jaka hulajnoga dla dziecka, jak wybrać hulajnogę dla dziecka, zalety hulajnogi, hulajnoga elektryczna dla dziecka
fot. pexels.com


Dzięki jeździe na hulajnodze można wyćwiczyć zmysł równowagi oraz zwiększyć kontrolę własnego ciała. Jest to nieocenione dla najmłodszych dzieci, które dopiero poznają świat i pochłaniają go garściami. Dzięki temu będą mogły szybciej się rozwijać i przeżywać więcej. Dodatkowo hulajnoga doskonale wpływa na koncentrację oraz refleks. Podczas jazdy pracują mięśnie nóg, pleców oraz brzucha. Dzięki temu wpływa pozytywnie na kondycję dziecka.

Kupując dziecku hulajnogę, przed rozpoczęciem nauki jazdy na rowerze z pewnością pomoże mu w opanowaniu tej czynności. Wszystko to dzięki wyćwiczonej równowadze. Można kupić hulajnogi także na bardzo małe dzieci. Jedynym warunkiem jest pewny chód, bez pomocy rodziców.

Hulajnogi – rodzaje

Na rynku można obecnie znaleźć bardzo duży wybór hulajnóg. Dobrze jest wiedzieć, w czym można wybierać.

Przede wszystkim można spotkać się z hulajnogą klasyczną – składa się ona z kierownicy, dwóch kółek i podestu na stopę. Jest napędzana siłą mięśni i stanowi dobry pomysł na aktywne spędzanie czasu. Można wybierać wśród modeli wykonanych z plastiku lub aluminium. Zależy to jedynie od naszego budżetu oraz wieku pociechy.

Inną hulajnogą, jaką można znaleźć na rynku, jest składana. Oczywiście przypomina z wyglądu oraz wyposażenia tę klasyczną, jednakże ma także dodatkowe mechanizmy. Pozwalają one na złożenie jej i wygodne przenoszenie i przechowywanie. 

Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będzie hulajnoga trójkołowa. Dzięki temu doskonale nauczą się jeździć na tym pojeździe oraz opanują utrzymanie równowagi. Taka hulajnoga jest stabilna, jednak by na niej jeździć potrzeba nieco więcej siły. Jest także mniej zwrotna, niż klasyczne hulajnogi.

Najbardziej popularne obecnie są hulajnogi elektryczne, które są doskonałym wyborem dla starszych dzieci lub dla dorosłych. Pojazd taki ma niewielki silnik elektryczny, dzięki któremu można go rozpędzić do nawet 30 kilometrów na godzinę. Zdecydowanie ułatwia do dostanie się na przykład do szkoły, kiedy na ulicy panują korki.

hulajnoga dla dziecka, hulajnoga klasyczna dla dziecka, jaka hulajnoga dla dziecka, jak wybrać hulajnogę dla dziecka, zalety hulajnogi, hulajnoga elektryczna dla dziecka
fot. pexels.com

Co warto wiedzieć przed zakupem?


Jedną z istotnych kwestii, jakim należy się przyjrzeć przed zakupem hulajnogi jest oczywiście wiek dziecka, ale nie tylko. Warto także zwrócić uwagę na jego indywidualne potrzeby, a także na budżet, jakim się dysponuje. Następnie, wybierając hulajnogę dobrze jest sprawdzić jakość wykonania. Warto wiedzieć, że popularne hulajnogi z Chin często po kilku miesiącach używania nie nadają się potem do zabawy. Mają słabą jakość, a sprzęt szybko się niszczy, powodując także ryzyko wypadku. Warto zatem wybrać lepszą hulajnogę, która posłuży dłużej. 

Zakup pierwszej hulajnogi dla dziecka powinien także być dokładnie przemyślany pod kątem rozmiaru oraz wagi dziecka. Nie powinna być zbyt niska, ani mała. Ważne także jest kupienie hulajnogi, która nie będzie za duża, aby nie stanowiła zagrożenia – małemu dziecku będzie trudno nad nią zapanować.

Istotna jest także wysokość drążka, którą należy dobrać do wzrostu pociechy. Powinien kończyć się mniej więcej na wysokości ramion dziecka – przede wszystkim jednak nie powinien być usytuowany na wysokości twarzy. Może to być niebezpieczne.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na opcję dodatkowe, takie jak regulowany drążek lub odblaski. Wygodną opcją będzie także stopka, dzięki której nie trzeba się martwić o miejsce, gdzie można podeprzeć hulajnogę. Warto także zakupić dziecku kask oraz ochraniacze dla dodatkowej ochrony swojego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here