8 przyrządów do ćwiczeń w domu, które warto kupić

0
821
ćwiczenia w domu, przyrządy do ćwiczeń w domu, domowa siłownia, sprzęt do ćwiczeń, sprzęt do domu, trening w domu,
fot. pexels.com

W obecnych czasach chodzenie na siłownię jest bardzo utrudnione. Niestety, z uwagi na panującą pandemię, ciężko trenować w miejscach ogólnodostępnych. Nie wszyscy lubią także biegać w maseczce, a niestety nie każdy ma obok siebie park lub las. Wówczas pojawia się pomysł, by ćwiczyć w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w zaledwie kilka sprzętów i można tworzyć swoją własną siłownię w domu.

Guma do ćwiczeń

Jest to bardzo dobre narzędzie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami w domu. Pomaga doskonale się rozciągnąć i może dobrze posłużyć także w trakcie ćwiczeń wzmacniających lub stabilizujących. W Internecie można znaleźć bardzo dużo różnych programów, które pokazują, jak prawidłowo używać gumy do ćwiczeń lub taśm. Mogą być one także przeznaczone do rehabilitacji. Warto wiedzieć, że na rynku można znaleźć różne rodzaje gum – warto sugerować się kolorami, które oznaczają inną rozciągliwość.

Hantle regulowane

Oczywiście można wybrać także tradycyjne hantle, szczególnie, gdy się zaczyna. Wówczas przydadzą się na przykład dwa o różnej masie. Jednak w przypadku hantli regulowanych można samodzielnie ustawić odpowiedni poziom obciążenia. Będzie on zależał od tego, jakie ćwiczenie wykonujemy i na jaką partię ciała aktualnie ćwiczymy. Z czasem można oczywiście zwiększać obciążenie, szczególnie, gdy poczujemy, że nasze mięśnie się rozwijają. Dzięki takim hantlom mamy jeden tylko przyrząd, zamiast całego zestawu. Jest to duża oszczędność miejsca.

Rower poziomy

Kiedy jesteśmy wielkimi fanami jazdy na rowerze, a dookoła jest zimno i nie przyjemnie, to niestety uprawianie tego sportu nie sprawia takiej przyjemności. W trakcie zimy można zainwestować w rower poziomy, który sprawi, że możemy wybrać się na przejażdżkę w zaciszu własnego domu. Pozwala on na przeprowadzenie treningu aerobowego w bezpiecznych warunkach. No i nie trzeba pompować opon i zakładać kasku!

Mata do ćwiczeń

ćwiczenia w domu, przyrządy do ćwiczeń w domu, domowa siłownia, sprzęt do ćwiczeń, sprzęt do domu, trening w domu,
fot. pexels.com

Jest to jedno z niezbędnych narzędzi, które powinno znaleźć się we własnej, domowej siłowni. Można na niej przede wszystkim przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę lub rozciąganie po treningu. Będzie się także doskonale sprawdzać podczas wykonywania wielu różnych ćwiczeń, na przykład jogi lub pilatesu. Wygodniej zdecydowanie będzie wykonywać różnego rodzaju ruchy na profesjonalnej macie, zamiast na kocu, czy na podłodze.

Wioślarz

Jest to urządzenie, które można spotkać na przykład na siłowniach. Doskonale wzmacnia mięśnie rąk oraz pleców. Sprawia, że możemy poczuć się jak na profesjonalnej siłowni, nie wychodząc z domu. Dzięki temu urządzeniu można także doskonale wzmocnić mięśnie nóg.

Wałek piankowy

Jest to wyśmienity sposób na regenerację po intensywnych ćwiczeniach. Jest bardzo prostu w użyciu i można go używać w pozycji leżącej. Wystarczy podłożyć ten wałek pod mięsień lub określoną część ciała, którą chcemy rozluźnić, a następnie się po nim przesuwać. Ma działanie podobne do masażu p prowadzi do rozluźnienia napiętych mięśni. Dzięki wałkowi można także przyspieszyć usuwanie toksycznych substancji, jakie powstają podczas intensywnego wysiłku. Doskonale sprawdzi się także w rozciąganiu. Jest niezbędny podczas ćwiczenia jogi lub pilatesu.

Step

Może być wykorzystywany do ćwiczenia na przykład aerobiku. Często można go spotkać w fitness klubach, podczas różnego rodzaju treningów. Pozwala na zwiększenie intensywności ćwiczeń, nawet na małej przestrzeni. Można na niego wchodzić lub wskakiwać, a ilość ćwiczeń, jakie można na nim wykonywać jest naprawdę niesamowita. Jest to urządzenie, które jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż na przykład krzesło. Doskonale nada się do robienia pompek na podwyższeniu lub ćwiczeń na tricepsy. Można go dopasować do swoich potrzeb. Warto wybierać takie stepy, które mają antypoślizgowe materiały, które zabezpieczają przed przesuwaniem i poślizgnięciem się.

ćwiczenia w domu, przyrządy do ćwiczeń w domu, domowa siłownia, sprzęt do ćwiczeń, sprzęt do domu, trening w domu,
fot. pexels.com

Plyo Ball

Jest to masywna kula, która została pokryta materiałem ułatwiającym bezpieczny chwyt. Na rynku można znaleźć szeroki wybór rozmiarów oraz ciężarów. Piłka ta pozwala na wykonanie intensywnego treningu wzmacniającego, w zmiennych warunkach. Odruch, jaki ma się na tej piłce pozwala na poprawienie reakcji oraz dodaje zdecydowanie siły.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here