Jak wybrać dobre hula hop?

0
1277
hula hop, jakie hula hop kupić, klasyczne hula hop, hula hop z wypustkami, hula hop z masażerem, hula hop efekty, hula hop zalety,
fot. pexels.com

Hula hop to świetne akcesorium, za pomocą którego można bez problemu trenować w domu. Kojarzy się z reguły z dzieciństwem, gdy dziewczynki lubiły kręcić nim na podwórkach. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego będąc dorosłym. Ma wiele zastosowań, ale przede wszystkim idealnie wpływa na wysmuklenie talii.

Czym jest hula hop?

Hula hop to obręcz, którą wykorzystuje się podczas treningu aerobowego oraz gumnastycznego. Można dzięki niej ćwiczyć talię, biodra, brzuch, a także nogi oraz ręce. Na rynku można znaleźć dużo modeli tego urządzenia, z różnego rodzaju wypustkami lub obciążeniami. Jest to doskonały sposób na uzupełnienie swojej domowej siłowni.

Trening z pomocą hula hop ma wiele zalet. Poprawia ogólną sprawność ruchową oraz zapewnia smukłą sylwetkę, przy regularnych ćwiczeniach. Doskonale wysmukla między innymi talię biodra oraz uda. Wpływa także na wyczucie rytmu, szczególnie, gdy trening odbywa się w rytm muzyki.

Rodzaje hula hop

Wśród modeli hula hop można wyróżnić różne rodzaje. Najbardziej kojarzy nam się z lekką, prostą obręczą o dość wyraźnym kształcie. Jednak warto zaznaczyć, że taki model będzie dobry jedynie na samym początku, a także dla dzieci. Na szczęście istnieją inne rozwiązania, które mogą przynieść więcej korzyści.

hula hop, jakie hula hop kupić, klasyczne hula hop, hula hop z wypustkami, hula hop z masażerem, hula hop efekty, hula hop zalety,
fot. pexels.com

Główną zaletą klasycznego hula hop jest przede wszystkim fakt, że jest lekkie i niedrogie. Doskonale nada się dla osób, które dopiero rozpoczynają treningi gimnastyczne. Są także szeroko dostępne, zarówno w sklepach sportowych, jak i zwykłych. Łatwo nim operować. Warto jednak wiedzieć, że nie daje tak dobrych efektów, jak na przykład hula hop z obciążeniem. Nie jest także składane, więc może zajmować więcej miejsca.

Hula hop składane z masażerem

Tego typu hula hop można bardzo łatwo złożyć, co zdecydowanie ułatwia transport tego przyrządu oraz jego przechowywanie. Ma falowaną, profilowaną obręcz, która sprawia, że podczas treningu ciało jest intensywnie masowane. Takie hula hop jest zdecydowanie droższe i cięższe, niż najprostsze modele. Daje także zdecydowanie lepsze efekty – wynika to z wagi produktu, przez co potrzebne jest więcej wysiłku. Nie jest przystosowane dla dzieci oraz trudniej im operować, jednakże zdecydowanie jest to lepszy wybór dla osób, które chcą zwiększyć efektywność swojego treningu.

Hula hop składane z wypustkami

Jest to produkt, który jest składany, a także posiada specjalne wypustki od wewnętrznej strony. Waży więcej od podstawowych modeli i nadaje się raczej dla bardziej zaawansowanych osób. Podczas treningu masuje ciało i sprawia, że ćwiczenia są bardziej efektywne. Jest to profesjonalne rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom, pragnącym zwiększyć intensywność swoich ćwiczeń. Doskonale wpłynie na smukłą sylwetkę! Do wad tego modelu można zaliczyć wyższą cenę i ciężar, który nie jest dobry dla osób początkujących.

hula hop, jakie hula hop kupić, klasyczne hula hop, hula hop z wypustkami, hula hop z masażerem, hula hop efekty, hula hop zalety,
fot. pexels.com

W przypadku tego modelu warto także zadać sobie pytanie, czy przypadkiem budowa tego urządzenia może powodować różnego rodzaju zagrożenia dla mięśni. Na samym początku treningów z tym hula hop mogą pojawić się na brzuchu niewielkie siniaki. Warto wiedzieć, że takie dolegliwości na szczęście znikają bardzo szybko, a mięśnie ekspresowo się wzmacniają. Jeśli jednak jest to dla nas uciążliwe, warto na początku zakładać grubsze ubranie.

Jak dobrać rozmiar hula hop do swoich potrzeb?

Warto dobierać ten przyrząd do swoich indywidualnych potrzeb, miejsca, jakie mamy dostępne u siebie w domu oraz oczywiście własnej anatomii. Im większe hula hop, tym oczywiście więcej miejsca dookoła siebie będziemy potrzebować. Warto zatem wcześniej upewnić się, że mamy odpowiednią przestrzeń w miejscu, w którym mamy zamiar ćwiczyć.

Jeśli mamy szerszą talię, to lepiej sięgać po większe obręcze. Tak samo dzieje się w przypadku wysokich osób. Najczęściej rozmiar hula hop dopiera się w ten sposób, aby postanowiona pionowo obręcz sięgała górnej krawędzi bioder. Warto wiedzieć, że im większa obręcz, tym łatwiej się nią kręci, ale jednocześnie ćwiczenia są mniej efektywne.

Ciężar hula hop

Przy wyborze hula hop ważny jest jego ciężar. Warto się najpierw zastanowić nad tym, do czego konkretnie będzie nam służyć – czy do zabawy, ćwiczeń podstawowych czy na przykład do bardzo intensywnego treningu. Lekkie obręcze są dostosowane przede wszystkim do dzieci. Jeśli jednak myślisz o treningu, który ma przynieść określone rezultaty, czyli na przykład wysmuklić talię, to lepiej sięgnąć po cięższą, profesjonalną obręcz. Można szybciej osiągnąć lepsze rezultaty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here