Zakupy przez Internet to obecnie najpopularniejsza forma wśród mieszkańców naszego kraju. Dzieje się tak głównie w wyniku obecności pandemii. Kupujemy właściwie wszystko – od produktów spożywczych, przez buty, aż po sprzęt i ubrania. Warto przyjrzeć się zatem, na co zwracać uwagę przy kupowaniu tych ostatnich.
Rozmiarówka sklepu
Najważniejszą kwestią, z jaką należy się zapoznać, jest oczywiście tabela rozmiarów danego sklepu, w którym chcemy zamówić ubrania. Nieważne, czy kupujemy ubrania, czy buty. Na początku zatem doskonale powinniśmy znać swoje wymiary. Wiadomo, że w każdym sklepie mogą się nieco różnić rozmiarówki i w jednym rozmiar S będzie odpowiadał w innym rozmiarowi M. Nawet, jeśli zawsze nosisz bluzki 38, to nie znaczy, że nagle nie okażą się za duże, gdy wybierzesz zupełnie inny sklep.
Aby uniknąć wszelkich problemów oraz rozczarowań, zmierz dokładnie obwód talii, bioder oraz biustu. Następnie porównaj wyniki z tabelą rozmiarówki w danym sklepie. W ten sposób bez problemu dopasujesz ubrania do swojej sylwetki.
Nie patrz na zdjęcia modeli i modelek
Oczywistym jest, że wszystkie modelki, które prezentują spódnice, bluzeczki i sukienki na danej stronie internetowej, będą wyglądać dobrze we wszystkim. Warto pamiętać, że fotografie w większości są poddawane porządnej obróbce graficznej. Dodatkowo prawdopodobnie osoba na zdjęciu ma zupełnie inny typ sylwetki niż Ty. Jeśli zatem widzisz wysoką i szczupłą modelkę w sukience, która Ci się bardzo podoba, to musisz wziąć poprawkę, że niekoniecznie będziesz wyglądać w niej podobnie. Szczególnie jeśli jest filigranowa i niska. Często zdarza się także, że na zdjęciu materiał oraz jego kolor wyglądają nieco inaczej niż w rzeczywistości i przez to nie ma już takiego efektu wow.
Używaj odpowiednich filtrów
Często wchodząc na określoną stronę z ubraniami, dokładnie wiemy, czego chcemy. Jeśli szukasz sukienki w określonym kolorze, lub wiesz, jakie spodnie będą doskonale pasować do Twojej marynarki, to nie chcesz tracić czasu na przeglądanie kilkunastu kart produktowych. Warto wówczas skorzystać z filtrów wyszukiwania, które są niesamowicie przydatnym narzędziem. Pozwalają określić parametry ubrania, jakiego poszukujemy. Możesz w nich zaznaczyć rozmiar, kolor, fason lub nawet rodzaj tkaniny. Istotny jest także przedział cenowy.
Sprawdź dokładnie koszt dostawy i warunki
Jest to element, który często może wpłynąć na końcową cenę w znacznym stopniu. Często nie zwracamy uwagi na przykład na to, że kupując dane ubrania za określoną cenę, możemy uzyskać darmową dostawę. Czyli często zdarza się, że tak naprawdę jedną, niewielką rzecz możemy dostać w gratisie. W końcu często zdarza się, że za dostawę należy zapłacić nawet 15 zł – a to może być jakiś drobny element garderoby. Jeśli więc brakuje Ci do pełnej kwoty, która obniża dostawę, to warto do niej dobić.
Równie istotne jest sprawdzenie wcześniej warunków dostawy. W jaki sposób wysyłane są paczki oraz gdzie można je odebrać. Często nie zdajemy sobie sprawy, że dostawa może potrwać dłużej, niż to zakładaliśmy. A wystarczyło wcześniej poczytać warunki.
Otrzymany produkt nie spełnia oczekiwań… co dalej?
Otwieranie paczki ze sklepu to zawsze jedno wielkie oczekiwanie. Czy będzie to dokładnie to, co było widać na zdjęciu? Czy będzie pasować? A co jeśli nie? W przypadku, gdy otrzymane przez nas ubranie nie spełnia naszych oczekiwań, możemy je zwrócić. Zgodnie z obowiązującymi przepisamy, każdy sklep internetowy, podobnie jak stacjonarne, ma w obowiązku przyjęcie zwrotu produktu. Zawsze zatem można odesłać niedopasowaną sukienkę lub wymienić ją na inną. Warto jednak poznać odpowiednie terminy, w jakich możemy tę opcję wykorzystać. Dobrze jest także wiedzieć, czy jest to darmowe, czy trzeba dodatkowo zapłacić.
Powyższe wskazówki zdecydowanie mogą się przydać podczas robienia zakupów ubraniowych w Internecie. Warto zawsze dokładnie czytać wszystkie informacje pojawiające się na stronie internetowej, a także sprawdzić regulamin. Wiele osób nie ma tego w nawyku (właściwie to większość), a zdecydowanie pozwala to potem na brak zaskoczenia w przypadku różnych dodatkowych opłat lub problemów ze zwrotem.