Jak zaoszczędzić na zakupach kosmetyków – 6 sprawdzonych sposobów

0
736
oszczędzanie na kosmetykach, kosmetyki, jak oszczędzić na kosmetykach, jak kupować kosmetyki, sposoby na tańsze zakupy,
fot. pexels.com

Często prowadząc domowy budżet, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo możemy zaoszczędzić poprzez drobne zmiany. Może to mieć odzwierciedlenie w wydatkach dotyczących jedzenia (dobrze jest się zastanowić nad tym, jak wiele wyrzucamy z naszych lodówek produktów spożywczych) ale też na przykład w kosmetykach. Warto poznać kilka sposobów na to, aby zaoszczędzić na ich zakupie i dzięki temu znaleźć pieniądze w budżecie na inne istotne kwestie.

Sposób numer 1 – lista

Jest to niezawodny sposób właściwie w każdej sytuacji. Odpowiednie przygotowanie wcześniej listy zakupów pozwoli nam na zakupienie jedynie tych produktów, których naprawdę potrzebujemy. Często zdarza się, że nie do końca pamiętając, czy jeszcze mamy szampon, albo pastę do zębów, okazuje się, że kupujemy produkty, które nie przydadzą się przez dłuższy czas. Dobrze jest zatem zawczasu przejrzeć dokładnie wszystkie kosmetyki i zrobić listę tych, które będą się kończyć lub których już prawie nie ma.

Sposób numer 2 – przejrzyj promocje

Zanim wybierzesz się do sklepu lub drogerii, warto jest przejrzeć różne gazetki reklamowe. Można je często znaleźć także w Internecie, na przykład na różnych aplikacjach, które zbierają oferty ze sklepów. Znajdują się tam najnowsze promocje, z których warto skorzystać, aby zaoszczędzić pieniądze. Przeglądanie gazetek w Internecie jest też zdecydowanie wygodniejsze, niż zbieranie ich ze sklepów. Aby zaoszczędzić pieniądze dobrze jest polować na promocje. Często się one zdarzają, a wówczas można nawet kupić od razu więcej opakowań – w końcu kosmetyki nie zepsują się tak szybko, jak jedzenie.

Sposób numer 3 – porównuj ceny

oszczędzanie na kosmetykach, kosmetyki, jak oszczędzić na kosmetykach, jak kupować kosmetyki, sposoby na tańsze zakupy,
fot. pexels.com

Na szczęście konkretne kosmetyki można kupować w różnych sklepach – w galeriach, hipermarketach, drogeriach lub nawet w Internecie. Nie musimy ograniczać się do oferty jednego sklepu lub supermarketu. Dobrze jest zatem przejrzeć i porównać konkretne produkty w różnych miejscach. Często ceny mogą się wahać i wówczas można zaoszczędzić, poprzez wybranie się w inne miejsce, gdzie faktycznie ulubione kosmetyki kosztują mniej.

Sposób numer 4 – zużywaj produkty do końca

Jest to bardzo prosty sposób na zaoszczędzenie. Warto szczególnie stosować to w przypadku pasty do zębów. Często wydaje się, że nie jesteśmy w stanie nic wycisnąć. Wystarczy wówczas przeciąć opakowanie i okaże się, że jeszcze możemy jej sporo wykorzystać. Sprawdza się to także w przypadku kremów lub balsamów do ciała. Często produkt osadza się na wewnętrznych krawędziach i ciężko go wydobyć ze środka tradycyjnym sposobem. Poza rozcinaniem można także zainwestować w odpowiedni gadżet do wyciskania kosmetyków z tubek. Pomoże to z pewnością zaoszczędzić.

Sposób numer 5 – próbki produktów z drogerii

Dobrze wiedzieć, że w wielu miejscach można, przy odpowiednio dużych zakupach, otrzymać darmowe próbki różnego rodzaju kremów lub podkładów. Zdarzają się nawet płyny do płukania lub prania. Jest to najlepszy sposób sprawdzenia, czy produkt faktycznie nam odpowiada. Można zaoszczędzić dzięki temu pieniądze, poprzez kupowanie produktów, które faktycznie przypadną nam do gustu. Warto wykorzystywać to także w przypadku perfum.

Dobrym pomysłem jest także wykorzystywanie darmowych próbek. Często można je znaleźć na przykład przyczepione do strony w gazetce. Taka próboka może wystarczyć na przykład na weekendowy wyjazd lub na 2-3 użycia.

Sposób numer 6 – sprawdzaj opinie

Jeżeli kupujesz dany produkt od X lat, to z pewnością dobrze Ci służy i nie widzisz powodu, by go zmienić. Jednak jeśli chcesz wypróbować czegoś nowego i nie do końca wiesz, czy będzie to coś odpowiedniego dla Ciebie, warto sprawdzić opinie o danych kosmetykach lub produktach, które planujesz kupić. W Internecie znajduje się wiele różnych miejsc, w których rozmawia się o kosmetykach i wymienia o nich komentarze.

oszczędzanie na kosmetykach, kosmetyki, jak oszczędzić na kosmetykach, jak kupować kosmetyki, sposoby na tańsze zakupy,
fot. pexels.com

Często można znaleźć je także w sklepach internetowych, które je oferują. Dzięki temu można dowiedzieć się o wadach i zaletach danego produktu i przekonać się, ile osób go poleca, a ile odradza. Wówczas można podjąć rozsądną decyzję o wypróbowaniu danego kosmetyku. Często zdarza się, że produkt wygląda atrakcyjnie, a jest całkowicie nieskuteczny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here