Jak kupić buty przez Internet? Na co zwracać uwagę?

0
777
kupowanie butów przez internet, zakup butów przez internet, kupowanie butów online, jak kupić buty online, jak dobrać rozmiar butów online
fot. pexels.com

Kupowanie rzeczy przez Internet obecnie stało się bardzo popularne. Zamawiamy nie tylko jedzenie, ubrania, czy kosmetyki, ale także buty. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby bez mierzenia kupić dla siebie odpowiednie obuwie. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby odbyło się to szybko i bezproblemowo. 

Rozmiar buta – jak dobrać?

Najważniejszą kwestią przy zakupie obuwia jest oczywiście dobranie odpowiedniego rozmiaru. Często zdarza się, że rozmiarówki danych sklepów różnią się od siebie i w jednym sklepie pasuje na nas 38, a w innym będzie to 39. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób zmierzyć swoją stopę i dopasować ją do oferowanych rozmiarów, aby obuwie dobrze pasowało do stopy.

Warto wiedzieć, że każdy typ obuwia posiada różną specyfikę, jeśli chodzi o długość. Klapki lub sandały powinny być bardziej dopasowane do stopy, natomiast szpilki najlepiej wybrać nieco większe. Dzieje się tak dlatego, że podczas chodzenia w tym eleganckim obuwiu może puchnąć stopa. Nieco większy rozmiar powinno się także dobierać w przypadku butów sportowych lub zabudowanych, takich jak kozaki.

Jak zmierzyć stopę?

Stopę powinno się mierzyć wieczorem, gdyż wtedy właśnie jest największa. Dzieje się tak z uwagi na jej zmęczenie po całym dniu. Jeśli więc naszym priorytetem są buty, które nie będą uwierać, niezaleznie od pory dnia, to właśnie wieczorem powinniśmy je zmierzyć. Warto wiedzieć, że stopy mogą się różnić od siebie rozmiarem nieznacznie, co jest całkowicie normalne. Wówczas należy dobierać obuwie do tej, która jest większa.

kupowanie butów przez internet, zakup butów przez internet, kupowanie butów online, jak kupić buty online, jak dobrać rozmiar butów online
fot. pexels.com

Najprostszym sposobem jest obrysowanie konturów bosej stopy na kartce papieru. Następnie należy zmierzyć odległość od czubka palca, aż do końca pięty. Warto także dokładnie poznać szerokość swojej stóp.

Do wyliczonej długości należy następnie dodać 0,5 centrymetra dla bezpieczeństwa. W końcu do większości obuwia zakładamy skarpetkę, która także trochę zajmuje. Jeśli na przykład stopa ma długość 23 cm, to wówczas najlepiej kupić buty, które mają długość 23,5 cm.

Od tej reguły są wyjątki – nie dotyczy to sandałków oraz klapek, które powinny być dobrze dopasowane do stopy. Nie powinny wystawać nam palce. W tym wypadku należy oczywiście doskonale dobrać swój rozmiar do pomiaru, który wykonaliśmy. Podobnie wygląda to w przypadku szpilek oraz balerin. Pół centymetra warto dodawać przy kupowaniu kozaków, botków, trzewików oraz butów sportowych.

Czym się kierować przy zakupie obuwia?

Warto na samym początku, po zmierzeniu swojego rozmiaru, sprawdzić różne parametry obuwia. Warto poznać wszystkie informacje bardzo dokładnie – dzięki temu unikniemy rozczarowania przy otrzymaniu zamówienia. Dobrze jest zatem poznać informacje na temat materiału, wnętrza buta, podeszwy, czy rodzaju obcasa. Warto także czytać dokładnie opisy produktów oraz sprawdzać, jak wyglądają na zdjęciu.

Najlepiej jest oczywiście kupować buty sprawdzone, znanych marek, które mają wysoką jakość oraz ciekawe wzornictwo. Jeśli wydamy pieniądze na starannie wykonane obuwie, które jest komfortowe, to będzie służyć przez zdecydowanie dłuższy czas, niż te kiepskiej jakości, kupowane w przypadkowych sklepach.

kupowanie butów przez internet, zakup butów przez internet, kupowanie butów online, jak kupić buty online, jak dobrać rozmiar butów online
fot. pexels.com

Warto także sprawdzać opinie osób, które zakupiły już obuwie. Z pewnością podzielą się one informacją o tym, czy buty są wygodne, zgodne z rozmiarówką przedstawioną w sklepie i czy faktycznie odpowiadają opisowi. Istotne jest także sprawdzenie dokładnie warunków dostawy, a także polityki zwrotów. Jeśli kupimy obuwie, które z jakiegoś powodu nie będzie nam pasować, to warto wiedzieć, jakie są opcje jego zwrócenia i jak się to odbywa.

Niewłaściwy rozmiar – co wtedy?

Jeśli mimo wszystko nie uda się kupić butów w odpowiednim rozmiarze, to zawsze można tego typu zakup zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy. Warto jednak spróbować pomyśleć nad tym, czy nie da się na pewno doprowadzić takiego obuwia do stanu używalności. Jeśli buty okażą się za duże, to można do nich włożyć specjalną wkładkę, dzięki której staną się wygodniejsze. Istnieje także możliwość przyklejenia wkładki żelowej, która sprawi, że luźny but będzie bardziej dopasowany. W przypadku, gdy obuwie niestety, ale jest bardzo niedopasowane, lepiej je odesłać i zamówić inne, lub wybrać inny sklep.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here