Termofor – niezwykle przydatny produkt niosący ciepło

0
1140
termofor, termofor klasyczny, termofor gumowy, termofor elektryczny, termofor żelowy, termofor pluszowy,
fot. pixabay.com

Często zdarza się, że w zimowy wieczór koc nie wystarcza. Potrzeba jest wówczas czegoś, co szybko i dobrze rozgrzeje ciało i sprawi, że będzie można poczuć się komfortowo. Ciepło może zapewnić suszarka, jednak zdecydowanie nie jest to zbyt wygodny pomysł. Lepiej postawić na termofor, który ogrzeje poszczególne partie ciała. Z greckiego oznacza on „niosący ciepło”.

Dla kogo termofor?

Termofor to gumowy worek, który napełnia się ciepłą wodą – przynajmniej w klasycznej jego formie. Istnieją obecnie różne nowoczesne rodzaje tego produktu, na przykład elektryczne, żelowe, suche.

Termofor służy często do ogrzewania ciała, na przykład w trakcie zimowych wieczorów lub po powrocie do domu z siarczystego mrozu. Wspomaga także kobiety podczas bólu menstruacyjnego. Niweluje dyskomfort, dzięki czemu jest bardzo przydatny podczas pierwszych dni miesiączki. Doskonale wpływa także na różnego rodzaju inne dolegliwości bólowe.

termofor, termofor klasyczny, termofor gumowy, termofor elektryczny, termofor żelowy, termofor pluszowy,
fot. pixabay.com

Termofor jest także nisamowicie pomocny w przypadku chorób układu moczowego. Niweluje różne bóle pleców, mięśni oraz szyi. Poprawia także krążenie, co będzie szczególnie przydatne dla osób, które mają często zimne stopy oraz dłonie.

Produkt ten sprawdzi się także podczas przeziębienia lub grypy. Spanie z termoforem sprawi, że łatwiej będzie wówczas zasnąć i szybciej wyjść z choroby. Przynosi także ulgę podczas bólu ucha lub zębów – a wiemy doskonale, jak straszny jest to ból, który sprawia, że nie da się skupić na niczym innym. Termofor łagodzi także ból zatok, a także pomaga w przypadku zatrucia lub niestrawności.

Warto jednak wiedzieć, że nie wszyscy powinni używać termoforu. Przede wszystkim nie jest on przeznaczony dla kobiet w ciąży, osób, które mają problemy z nadciśnieniem, cierpiące na choroby układu krążenia oraz nowotwory i miażdżycę. Lepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem, zanim zacznie się korzystać z tego rozwiązania, szczególnie, gdy ma się przewlekłe choroby.

Rodzaje termoforów

Używanie termoforu jest całkowicie zależne od jego rodzaju. W przypadku prostego, gumowego produktu, należy wlać do środka, do mniej więcej 2/3 pojemności, orącą wodę, a następnie szczelnie go zakręcić. Nie należy wlewać wrzątku, bo może to spowodować poparzenia skóry. Produkt dobrze jest zawinąć w ręcznik lub czystą ścierkę i przyłożyć do miejsca, z które promieniuje ból.

Wśród rodzajów termoforów można wymienić termofor gumowy, pluszak, żelowy, elektryczny, suchy oraz z blaszką.

Termofor gumowy, jak już było wspomniane powyżej, to jeden z klasycznych wyborów tego typu produktu. Bardzo łatwo go dostać. Ma postać dużego worka wykonanego z gumy.

Termofor pluszak

termofor, termofor klasyczny, termofor gumowy, termofor elektryczny, termofor żelowy, termofor pluszowy,
fot. pixabay.com

To produkt, który będzie się podobał przede wszystkim dzieciom. Worek jest umieszczony w materiałowym pokrowcu, który często przedstawia różnego rodzaju zwierzęta. Może być także bardzo puchaty i wyglądać niczym poduszka lub sweterek. Z pewnością spodoba się także dorosłym, którzy lubią urocze gadżety.

Termofor żelowy

Jest nieco droższy od modeli gumowych – zawiera żelowy wkład, który należy podgrzać w garnku lub piekarniku. Długo utrzymuje swoje ciepło oraz jest bezpieczny w użytkowniu. Co ciekawe, można go włożyć do zamrażarki i używać jako chłodnego kompresu.

Termofor elektryczny

To produkt, który jest zdecydowanie jednym z droższych modeli wśród termoforów. Można powiedzieć, że pochodzi z górnej półki. Bardzo długo utrzymuje swoje ciepło i można bez problemu regulować jego temperaturę.

Termofor suchy

Jest to produkt w klimacie eko, który robi się coraz modniejszy. Wypełniony jest przede wszystkim pestkami wiśni lub innych owoców. Można znaleźć modele, które w środku skrywają ziarna pszenicy, orkiszu lub grochu. Podgrzewa się ten termofor w piekarniku lub mikrofali. Dosyć krótko trzyma ciepło, ale za to jest bardzo bezpieczny w stosowaniu. Można go używać nawet w przypadku niemowląt.

Termofor z blaszką

Jest wypełniony płynem, w którym znajduje się zanurzona metalowa blaszka. Gdy przełamie się ją palcami, to płyn w termoforze twardnieje i się rozgrzewa. Ciepło jest wydzielane przez kilka godzin. Następnie należy zagotować termofor, aby przyjął na nowo formę ciekłą. Takie rozwiązanie można często znaleźć na przykład w małych termoforach, które można schować do kieszeni i ogrzać dłonie zimą.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here