Koc elektryczny – jaki kupić, by zapewnić sobie ciepło na długo?

0
786
koc elektryczny, jak wybrać koc elektryczny, jak kupić koc elektryczny, jaki kupić koc elektryczny, zalety koca elektrycznego, wady koca elektrycznego,
fot. pexels.com

Często podczas zimowych wieczorów z ciepłą herbatką i książką ma się wrażenie, że nie do końca jest w ten sposób tak ciepło, jak mogłoby być. Oczywiście można zapewnić sobie dodatkowe grzejące urządzenie dzięki termoforowi. Jednakże na rynku znaleźć można także inne rozwiązania, na przykład koc elektryczny. Czym jest i jaki wybrać?

Czym jest koc elektryczny?

Koc elektryczny to pozornie zwykłe okrycie, jak każde inne. Jest materiałową tkaniną, która ma spore rozmiary, potrafiące okryć całe ciało dorosłej osoby. Posiada dodatkowo, co wyróżnia go od tradycyjnych kocy, kabel zasilający, który zapewnia dodatkową funkcję. W środku koca znajduje się elektryczna grzałka, która bardzo prosto wytwarza ciepło. Szukajac zatem przedmiotu, który ma za zadanie rozgrzać w chłodne dni, wybór powinien paść właśnie na koc elektryczny.

Na rynku można znaleźć różne rodzaje kocy elektrycznych. Wśród nich znajduje się koc do przykrycia, który ma za zadanie okrycie całego ciała dorosłej osoby. Często można spotkać się też z większymi modelami, które mogą zakryć nawet dwie lub trzy osoby.

koc elektryczny, jak wybrać koc elektryczny, jak kupić koc elektryczny, jaki kupić koc elektryczny, zalety koca elektrycznego, wady koca elektrycznego,
fot. pexels.com

Innym rodzajem koca elektrycznego jest ten do masażu. Ma postać maty, którą rozkłada się na stole lub łóżku. Nie okrywa ciała z zewnątrz, lecz stanowi ogrzewające podłoże.

Koc elektryczny może także posiadać termostat, dzięki czemu bezproblemowo można regulować pracę grzałki. W momencie, gdy przekroczona zostanie określona temperatura, automatycznie odłącza zasilanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koca elektrycznego?

Istnieje kilka parametrów, które pozwolą nam na wybranie odpowiedniego koca najwyższej jakości. Będzie on wówczas spełniał wszystkie nasze wymagania dotyczącego tego ciepłego pokrycia. Warto zatem przede wszystkim zwrócić uwagę na moc koca – im wyższa, tym szybciej się nagrzewa i oczywiście lepiej ogrzeje nas. Nie zaleca się kupowania koca o mocy niższej niż 60W.

Kolejnym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest oczywiście materiał wykonania. Najwygodniejsze są te z bawełny lub satyny. Dobrze jest wiedzieć, że polar doskonale trzyma ciepło, a koce z poliestru będą najłatwiejsze do wyczyszczenia. Najlepiej kierować się w tym wypadku swoimi potrzebami oraz upodobaniami.

Istotne, w przypadku koca elektrycznego, jest oczywiściee posiadanie odpowiednich certyfikatów. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt przeszedł różnego rodzaju testy oraz że można go bezpiecznie stosować. Jeśli koc nie spełniałby odpowiednich standardów, to może doprowadzić na przykład do podrażnienia skóry. Co gorsze, w przypadku źle wykonanych elementów grzałki lub źle dobranym materiałom, mogłoby to doprowadzić do zapalenia koca.

Innymi aspektami są jeszcze wymiary, które najlepiej dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, a także czas działania oraz rodzaj zasilania. Praktycznie każdy koc tego typu jest zasilany poprzez tradycyjne gniazdko elektryczne. Zdarzają się jednak koce, które są zasilane bateriami.

koc elektryczny, jak wybrać koc elektryczny, jak kupić koc elektryczny, jaki kupić koc elektryczny, zalety koca elektrycznego, wady koca elektrycznego,
fot. pexels.com

Dobrze jest także zdecydować sie na koc, który posiada czujniki temperatury, mierzące i dostosowujące prace grzałki tak, aby nie miała zbyt wysokiej temperatury, która może powodować niebezpieczeństwo.

Czy warto kupić koc elektryczny?

Koc elektryczny szybko wytwarza ciepło, które uprzejmnić może wieczór, poprawiając jednocześnie samopoczucie. Wysoka temperatura ma także działanie terapeutyczne, które koi ból mięśni oraz problemy reumatyczne. Koc elektryczny ma zastosowanie na przykład podczas rehabilitacji, z uwagi na dodatkowe właściwości, na przykład poprawy krążenia krwi.

Zdecydowanie tego typu urządzenie jest niezwykle przydatne w każdym domu. Jego koszt jest niedrogi, a jest zdecydowanie uniwersalnym produktem. Można go używać także jako zwyczajnego koca, gdy odłączy się przewód zasilający. Dzięki temu można go bez problemu prać w pralce. Wśród wad jedynie można wymienić przewód zasilający, który nieco ogranicza wybór miejsca – aby korzystać z koca należy znajdować się w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Warto wiedzieć, że w przypadku zdecydowania się na zakup koca elektrycznego, należy zwrócić uwagę na jego materiał, szczególnie w przypadku, gdy ma się różnego rodzaju alergie. Lepiej uniknąć sytuacji, w której koc będzie negatywnie wpływał na ciało.

Koc elektryczny to idealny wybór na chłodne wieczory. Zdecydowanie warto się w niego wyposażyć i używać, gdy dopadnie nas gorszy humor lub kiepska pogoda!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here