Szczoteczki międzyzębowe – sposób na zdrowy uśmiech

0
1238

O tym, jak ważne jest codzienne dbanie o zęby, nie trzeba nikogo przekonywać. Specjaliści zalecają szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Pomaga to uniknąć próchnicy oraz innych niechcianych dolegliwości. Jednak wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że równie istotne jak czyszczenie zębów, jest czyszczenie przestrzeni znajdujących się pomiędzy nimi. Niektórzy dentyści zalecają nić dentystyczną, ale większość zgodzi się, że dużo skuteczniejsze są szczoteczki międzyzębowe.

Czym są szczoteczki międzyzębowe?

Nie dla wszystkich jest to znany produkt i nawet nie zawsze możemy go znaleźć w drogeriach. A szkoda, bo nic tak dobrze nie wyczyści trudno dostępnych dla nas miejsc jak ten niewielki gadżet. Na rynku możemy znaleźć szczoteczki różnej grubości przeznaczone do codziennej profilaktyki oraz takie skierowane do osób używających protez, koronek itp. Są zbudowane z rączki i nasadki, która kończy się cienkim drucikiem z delikatnym włosiem. Taka konstrukcja umożliwia dokładne wymiecenie wszelkich resztek jedzenia oraz różnego rodzaju osadów i zapobiegnie tworzeniu się płytki nazębnej. W rezultacie usuniemy najważniejszą przyczynę powstawania próchnicy. Takiego działania nie może zagwarantować żadna dostępna na rynku szczoteczka do zębów.

Stosowanie

Szczoteczki międzyzębowej należy używać regularnie, raz dziennie. Powinniśmy trzymać ją pod kątem, umieścić w przestrzeni między zębowej, wyprostować i przesunąć na wylot, a następnie wyciągnąć. Do prawidłowej higieny wystarczy tylko ten jeden ruch ręką. Ważne podkreślenia jest to, że czynność nie powoduje uszkodzeń, i, jeśli mamy dobrze dobrze dobraną końcówkę, jest to zabieg bezbolesny.

Dodatkowe atuty

Niestety, dziś już wiemy, że z płytką nazębną nie poradzą sobie ani klasyczne szczoteczki, ani płyny do płukania ust. Niezbędne są szczoteczki międzyzębowe w sklepie Dbamozeby.com. Nie kosztują wiele, za to w znacznym stopniu wpływają na zdrowie zębów, a co za tym idzie, piękno naszego uśmiechu. Dostępne w sprzedaży zestawy bądź pojedyncze sztuki często nasączone są substancją bakteriobójczą, która dodatkowo chroni jamę ustną przez różnymi zagrożeniami. Każdy egzemplarz szczoteczki międzyzębowej zawiera również jakiś rodzaj aromatu, pomagający przywrócić i zachować świeżość po posiłku.

Podsumowując, posiadanie własnych szczoteczek międzyzębowych jest koniecznością, jeśli chcemy właściwie zadbać o swoje zęby. Po użyciu ich poczujemy różnicę i nigdy już nie będziemy chcieli wrócić do nici dentystycznych, które mają dużo węższy zakres działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here