Krem przeciwzmarszczkowy – jak dopasować go do swojego wieku

0
796
krem przeciwzmaszczkowy, kiedy zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego, dla kogo krem przeciwzmarszczkowy, starzenie się skóry, zmarszczki na twarzy, pierwsze zmarszczki
fot. pexels.com

Każda kobieta wie, że w pewnym momencie będzie musiała wybrac odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy, który będzie dopasowany do jej wieku. Oczywiście warto brać różnego rodzaju suplementy, które opóźnią powstawanie zmarszczek, jednak mimo wszystko, tak jak w przypadku cellulitu, tak i zmarszczki są następstwem różnych procesów dziejących się w skórze. Możemy im odpowiednio zapobiegać. Sprawdź, jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy dla siebie.

Kiedy zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego?

Często można spotkać się w różnych drogeriach z całą półką produktów przeciwzmarszczkowych. Są one różnie oznaczone, na przykład „40+”, „30+”. Warto wiedzieć, że zależy to przede wszystkim od kondycji skóry. Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby, dlatego składy kosmetyków różnią się między sobą. Proces starzenia jest indywidualny i zupełnie inaczej przebiega u różnych osób. Przez styl życia, genetykę lub stres dwie kobiety w tym samym wieku mogą wyglądać zupełnie inaczej. Niektórzy starzeją się szybciej, a niektórzy wolniej. Ważne, by sugerować się zatem odpowiednimi liczbami na opakowaniach, jednakże dobrze jest patrzeć także na własne potrzeby.

krem przeciwzmaszczkowy, kiedy zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego, dla kogo krem przeciwzmarszczkowy, starzenie się skóry, zmarszczki na twarzy, pierwsze zmarszczki
fot. pexels.com

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy dokładnie zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego. Powinna to być nasza indywidualna decyzja, która opiera się o styl życia oraz genetykę. Wedle biologicznych procesów, starzenie zaczyna się już około 25 roku życia, jednak nie oznacza to wcale, że wraz z urodzinami musimy kupić sobie kremy przeciwzmarszczkowe. Linie pojawiają się z wiekiem, stopniowo – nigdy nie będzie także nagle patrząc w lustro zauważy się, że pojawiły się bardzo głębokie zmarszczki z nienacka. Tak naprawdę najlepiej zacząć pielęgnację około 30 roku życia – jest to powszechny standard.

Skład dobrego kremu przeciwzmarszczkowego

Tak jak przypadku różnych kosmetyków, czy to na cellulit, czy na przykład w suplementach diety warto patrzeć na skład produktu. Ma to niebagatelne znaczenie. Dzięki odpowiednim formułom można wpłynąć na wypełnianie zmarszczek oraz nawilżenie skóry. Warto zatem szukać składników takich jak koenzym Q10, kreatyna oraz kwas hialuronowy. Te trzy substrancje pobudzą pracę komórek skóry i sprawią, że pobudzone zostaną procesy naprawcze. Skóra będzie odmłodzona także od wewnątrz.

Dobrze jest także szukać produktów, które w swoim skłądzie zawierają retinol, który pobudza regenrację naskórka. Bogactwo antyoksydantów, czyli witaminy C lub E również jest wskazane. Oprócz nawilżania i regeneracji, zadbają także o redukcję wolnych rodników.

Bardzo ważne jest, aby nie wybierać produktów z kolagenem. Ten składnik nie wpływa na poprawę jędrności skóry, a przynajmniej nie w formie kremu. Pozostaje on po prostu na skórze, z uwagi na swoją wielkość. Nie wnika do głębszych warstw. Lepiej jest wybierać produkty, które nie tyle zawierają kolagen, co mają składniki pobudzające do jego produkcji.

Krem przeciwzmarszczkowy a wiek

Przy wyborze kremu przeciwzmarszczkowego warto zwrócić uwagę na swoje indywidualne potrzeby. W przypadku rozpoczynania dopiero przygody z tego typu kosmetykami, najlepiej jest zacząć od lższejszych formuł. Po upływie kilku lat można wówczas zdecydować się na te o mocniejszym działaniu i aktywniejszej formule.

Krem 20+

Tak, produkowane są też kremy przeciwzmarszczkowe dla tak młodych osób. W zależności od kondycji skóry można się zaopatrzyć już nawet przed 25 rokiem życia w odpowiedni krem. Można dodać swoim komórkom witalności, poprzez wybranie kosmetyku, który zawiera witaminę C lub E. Taki krem powinien przede wszystkim nawilżać oraz chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które zdecydowanie przyspiesza starzenie się skóry.

krem przeciwzmaszczkowy, kiedy zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego, dla kogo krem przeciwzmarszczkowy, starzenie się skóry, zmarszczki na twarzy, pierwsze zmarszczki
fot. pexels.com

Krem 25+

Warto w tym wypadku rozglądać się za produktami, które są bogate w witaminę C oraz E. Dzięki tej pierwszej możliwe jest pozytywne wpłynięcie na syntezę kolagenu, natomiast ta druga hamuje działanie wolnych rodników. Można także wybrac kosmetyk, który posiada kwas hialuronowy – skutecznie nawilży skórę.

Krem 30+

Powyżej 30-tego roku życia najlepiej wybrać krem, który jednocześnie spowolni proces powstawania zmarszczek i jednocześnie będzie walczył z tymi istniejącymi. Powinien zawierać przede wszystkim koenzym Q10 oraz witaminę C i E. Najważniejsze staje się nawilżanie skóry oraz wspieranie pracy komórek. Najlepiej zadbać o to nocą, kiedy skóra się regeneruje w intensywny sposób. Dobrze jest po 30-tce zainwestować nie tylko w krem na dzień, ale właśnie też krem na noc wysokiej jakości.

Krem 35+

Przede wszystkim powinien chronić przed przesuszaniem się skóry – dzieje się to z powodu spadku pozoimu kwasu hialuronowego w skórze. Wówczas cera staje się sucha i pogłębiają się zmarszczki. Skutecznie można temu zapobiec dzięki stosowaniu odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego. Dobrze wybrać taki, który intensywnie nawilża skórę oraz dobrze się wchłania.

Krem 40+

Taki krem powinien przede wszystkim mieć odpowiednio skomponowany skład. Substancje, których należy szukać, to na przykład kwas hialuronowy, koenzym Q10 oraz kreatyna. Powinny się w nim znależć także filtry przeciwsłoneczne.

Krem po 50 roku życia

W tym wieku zdecydowanie warto zacząć wybierać kremy, które mają zdecydowanie bardziej bogatą formułę. Powinny zawierać duże ilości substancji nawilżających i wyższą koncentrację składników aktywnych. Dobrze jest także wybrać taki kosmetyk, który zawiera związki chemiczne wnikające w skórę i aktywujące komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Krem z wyższej półki będzie wspierał produkcję nowych komórek, głęboko nawilżał oraz idealnie wypełniał zmarszczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here