Naturalne świece zapachowe
Fot. Pexels

Przebywanie w pachnącym pomieszczeniu nie tylko korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Przyjemny zapach w salonie pozwala się zrelaksować i pozytywnie wpływa na samopoczucie rodziny i gości. Sprawdź, jakie zalety mają naturalne świece zapachowe i czy warto je kupić.

Czy naturalne świece zapachowe pozytywnie na nas wpływają?

Pewne zapachy są u nas bardzo popularne, a wiedza o ich właściwościach jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W końcu kto nie słyszał o działaniu wspomagającym sen lawendy lub o działaniu wzmacniającym układ oddechowy sosny? Chęć wykorzystania pozytywnych fizycznych i psychologicznych efektów zapachów doprowadziła do rozwoju aromaterapii oraz terapeutycznego wykorzystania olejków eterycznych otrzymywanych z różnych części roślin. Dodane do kąpieli olejki eteryczne mogą pomóc nam się zrelaksować i dodać energii. Znane są również w masażu – poprawiają krążenie krwi, redukują stres oraz wpływają pozytywnie na nasz nastrój. Zapach pochodzący z olejków eterycznych można też wykorzystać w mniej standardowy sposób, dodając do proszku do prania czy odkurzaczy.

Chęć otulenia się przyjemnym zapachem, który wpływa na nasze samopoczucie, doprowadziła również do rozpowszechnienia się swoich własnych wyrobów świec zapachowych. Takie świece można również przygotować w swoim domu.

Z czego wytwarza się naturalne świece zapachowe?
Fot. Pexels

Z czego wytwarza się naturalne świece zapachowe?

Często ludzie zastanawiają się, które świece są naturalne oraz jak konkretnie je zidentyfikować. Świece naturalne to te wykonane z naturalnego wosku roślinnego. Wosk roślinny to na przykład czysty wosk sojowy lub wosk palmowy. Możesz również znaleźć świece wykonane z naturalnego wosku kokosowego. Producenci często stosują również mieszanki naturalnych wosków roślinnych, takich jak wosk sojowy i palmowy. Wszystko dlatego, że mieszanki te mają bardzo dobre parametry spalania. Świece z wosku pszczelego są czasami klasyfikowane jako świece naturalne, ale są to surowce pochodzenia zwierzęcego. Oznacz to, że nie są wykorzystywane przez wegetarian lub wegan. Warto jednak pamiętać, że świece wykonane z surowców odnawialnych są również uważane za naturalne, dlatego wykorzystujące wosk parafinowy nie są zaliczane do tej kategorii (parafina to odpad naftowy).

Pozytywny wpływ naturalnych świec zapachowych

Współczesne tempo życia odznacza się szybkim działaniem i brakiem czasu na skupieniu się na własnych potrzebach. Bez tej umiejętności nie możemy zachować idealnego dystansu od problemu i uspokoić nerwów. Dom powinien być naszym schronieniem, w którym możemy zapomnieć o wszystkich troskach. To, co może dać nam spokój czy regenerację jest właśnie wydzielanie przyjemnego zapachu z naturalnych świec. Kojący zapach sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Szczególnie interesujące są świece wykonane z naturalnego wosku – po ich spaleniu pomieszczenie wypełnia się jonami ujemnymi, które zneutralizują promieniowanie z urządzeń elektronicznych w naszych domach.

Płomień świecy z wosku pszczelego pomoże oczyścić powietrze w mieszkaniu, co szczególnie doceniają alergicy. Ważne jest również to, że takie właśnie świece podnoszą walory estetyczne naszego pomieszczenia. Wszystko to przy minimalnym wkładzie finansowym. Ich zaletą jest również to, że potrafią stworzyć przyjemną atmosferę nie tylko dla członków, ale także dla zaproszonych gości. Świece zapachowe wprowadzą niepowtarzalny klimat do Twojego salonu lub sypialni i są niezbędne do stworzenia świątecznej lub romantycznej atmosfery.

naturalna świeca zapachowa
Fot. Pexels

Praktyczny wymiar świec zapachowych

Wosk sojowy wykorzystywany w naturalnych świecach ma jeszcze główną zaletę. Upuszczony na meble lub inne powierzchnie nie pozostawia plam. Możesz łatwo wyczyścić ślad bez szukania trików w Internecie. Wystarczy woda, ściereczka i trochę mydła. Jedynym minusem tej opcji może być cena,  nieco wyższa niż wersji parafinowej. Ostatecznie nie odczujemy tej wysokiej ceny, ponieważ czas palenia wydłuża się o połowę w porównaniu do spalania zwykłej świecy.

Naturalne świece sojowe są przyjazne dla alergików, ich zapach jest przyjemny i nie podrażnia nosa. Czas palenia jest znacznie dłuższy niż w przypadku świec parafinowych. Warto tutaj wspomnieć, że produkty naturalne są całkowicie ekologiczny i nie są testowane na zwierzętach. Opakowanie nadaje się do recyklingu. Są jednocześnie szklane i stylowe, więc z łatwością można je ponownie użyć. Wosk sojowy ma jeszcze jedną zaletę, nie wietrzeje. Dlatego zapalając na nowo nieco zapomnianą świecę nadal możesz cieszyć się jej pełnym aromatem.

Naturalne świece to doskonały wybór. Są organiczne, naturalne i wegańskie i nie wytwarzają toksycznych substancji podczas spalania. Niezależnie od tego, czy lubisz styl nowoczesny czy skandynawski. Z całą pewnością korzystanie z naturalnych olei i prostych opakowań sprawdzi się w każdym domu. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego artykułu wybierzesz tę odpowiednią dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here